Ayak Kokusu Kremi - saglikdas.com

Ayak Kokusu Kremi

Ayak Kokusu Kremi
26 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.386 kez okundu.

Ayak Kokusu Kremi ve Kullanımı

Ayak bakımı ayakların koku yapmaması için oldukça önemlidir. Ayakların kokmaması için çeşitli malzemelerden faydalanılabilir. Bunu yapmanın çeşitli yöntemleri vardır.Hazır kremlerle ayak kokusunu giderme Ayak kokusunu gidermenin en önemli yollarından birisi de ayak bakım kremleridir. Ayak kokusu kremi ayaklarda meydana gelen kokuların giderilmesini sağlar. Ayak kremleri genelde gece yatmadan önce ayaklara sürülür. Ayağa sürülen krem bir çorap giyilerek kapatılır. Bu şekilde uyumanız gerekmektedir. Sabah uyandığınızda ayaklarınız bakımlı ve nemli bir görünüme sahip olur. üstelik ertesi gün içerisinde ayaklarınızda herhangi bir koku meydana gelmez. Ayak kokusunun birçok nedeni vardır. İnsanın vücut yapısı da bu durumun ortaya çıkmasına neden olur. ayakkabı seçiminde dikkatli olmak gerekir. Çok dar ayakkabılar giyilmemelidir. Ayaklar ayakkabının içerisinde hava alacak boşluğa ihtiyaç duyar. Bunun yanında ayaklar kendisi de koku üretebilir. Ayak kokusu içerisinde üretilen kremler gün içerisinde kullanılırlar.

Ayak Kokusu Kremi ve Faydaları

Sabah ayakkabılarınızı giymeden önce bir miktar ayak kokusu kremi kullanmanız önerilir. Fakat çok fazla sürmemeniz gerekir. Yoksa ayaklarınız ayakkabıların içerisinde kayabilir. Kremi ayaklarınıza uyguladıktan sonra ince bir çorap giymeniz daha faydalı olur. ayak kokusunu gideren kremlerin içerisinde bitkisel olan kremler de bulunur. Fakat bu konuda daha çok tanınmış ve isim yapmış firmaların ürünleri tercih edilmelidir. Ayak kokusundan şikayet eden kişiler uzman bir doktora görünerek kendileri için verilen kremleri kullanabilirler. Ayak kokusu kremleri tek seferlik kullanımda etkisini göstermezler. Bu kremin etkilerini olumlu anlamda görmek için öncelikle birkaç ay düzenli kullanılmalıdır.

Doğal ayak kokusu kremleri

Ayak kokusu için doğal çözüm sağlayan kremler bulunmaktadır. Gün içerisinde ayakta durmaktan dolayı kokan ayakların bakımının sağlanması için bir karışım hazırlamanız mümkündür. İlk olarak bir miktar adaçayını ve rendelenmiş 1 adet havuç suyunu kaynatıp daha sonra bu karışımı süzgeçten geçirerek ayaklarınıza sürün ve yarım saat boyunca ayaklarınızda bekletin. Kokunun zaman içerisinde geçtiğini göreceksiniz.

Doğal ayak kokusu giderici kremler

1 yemek kaşığı badem yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 12 damla okaliptüs yağını karıştırarak ayak kokusu giderici krem yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git