Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler - saglikdas.com

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler
23 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.224 kez okundu.

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Bazı insanlar ayakkabılarını çıkardığında duyulan koku etraftaki çoğu insanı ve elbette kokunun sahibini rahatsız eden sorundur. Bunun için kullanılabilecek çeşitli ayak kokusuna bitkisel çözümler ve yöntemler olduğu gibi deodorantlarla kremlerde bu konuda etkili olabilmektedir. Fakat asıl önemli olan sorunu kökten çözmenizdir. Ayak kokusuna bitkisel çözümler sayesinde bu sorunu bir daha yaşanmayabilir.

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözümler ve Çeşitleri

Ayak Kokusu Ve Terlemesine Karşı Pudra:

4 yemek kaşığı toz beyaz kili, 5 damla uçucu lavanta yağı ve 5 damla uçucu patchouli yağı ile karıştırın. Karışımı iyice karıştırın. Her sabah ve akşam temizlediğiniz ayaklarınıza sürün.

Ayak Kokusu İçin Karışım:

Bir leğenin yarısına kadar ılık su doldurun. Cam bir kasede 1 yemek kaşığı kaya tuzu, 8 damla uçucu kekik yağı ve 8 damla uçucu nane yağını karıştırın. Hazırladığınız karışımı leğendeki suya ilave edin. Ayaklarınızı 25-30 dakika suyun içinde beklettikten sonra ılık duş yapın.

Ayak Kokusuna Karşı Bitkisel Sprey:

Cam bir kasede 20 ml kadar jojoba yağına 2 damla uçucu melisa yağı, 2 damla uçucu ıtır yağı ve 4 damla uçucu lavanta yağı ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı koyu renkli bir şişeye doldurun. Her gün ayaklarınıza bu kokulu karışım ile masaj yapın, 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Ayak kokusundan dertli iseniz bu karışımı her gün kullanın.

Ayak Kokusuna Karşı Banyo:

Leğenin yarısına kadar ılık su ilave edin. İçine 1 yemek kaşığı kaya tuzu ile 1 yemek kaşığı elma sirkesini ilave edin. Daha sonra 3 damla uçucu lavanta yağı ile 3 damla uçucu hint defnesi yağını ekleyin ve tahta kaşık vasıtası ile karıştırın. 15-20 dakika kadar ayaklarınızı bu suda bekletin ve daha sonra ılık duş alın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git