Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm

Ayak Mantarına Bitkisel Çözüm
5 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.290 kez okundu.

Ayak Mantarına Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Ayak mantarına bitkisel çözüm arıyorsanız Ahmet Maranki tarafından tarifi verilen ayak mantarı için geliştirilmiş, yöntemi deneyebilirsiniz. Ahmet Maranki bitkilerin ayak mantarı tedavisi için kullanılabileceğini ve fayda sağlayacağını söylüyor.

Sarımsak kullanarak, ayak mantarlarınıza çözüm bulabileceğinizi biliyor muydunuz? Sarımsak, herkesin bildiği gibi pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan, şifalı bir bitkidir. Ayak mantarı sorunu için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ayak mantarına bitkisel çözüm arıyorsanız, öncelikle vereceğimiz bu tarifi uygularken bilmeniz gerekenler vardır.

  • Vereceğimiz tarif, kür şeklinde hazırlanmalı ve verildiği şekilde uygulama yapılmasına çok dikkat edilmelidir.
  • Ayağınıza koyacağınız pamukları 2-4 saat bekletmeli, çıkardıktan sonra hemen yıkamamalı, ancak 2 saat geçtikten sonra yıkamalısınız.

Yukarıdaki uyarılara dikkat ederek uygulayacağınız kür tarifi, şu şekildedir.

  • 5-7 adet sarımsak demir havanda iyice ezilir.
  • Havanda iyice ezilen sarımsaklar temiz bir kavanoza koyulur.
  • Kavanoza koyduğunuz sarımsakların içerisine çok az miktarda saf alkol eklenir.
  • Hazırladığınız karışım ara sıra çalkalanarak 3-5 saat kadar bekletilir. Bekleme süresinin sonunda kürünüz kullanıma hazırdır.

Ayak mantarınız için hazırladığınız bu kürü uygularken, öncelikle gece yatarken uygulamaya dikkat etmelisiniz. Kürü uygulamadan önce ayaklarınızı ılık su ve temizleyici özelliği olan bir sabun kullanarak, iyice yıkamalısınız. Ayak mantarı sorunu olan bölgeleri bir ponza taşı ya da bir bez yardımıyla iyice temizlemelisiniz. Artık kürü uygulamak için ayaklarınız hazır hale gelmiştir.

Hazırladığınız ayak mantarı kürünü ilk olarak bir pamuğa batırıp, ayaklarınızda mantar olan bölgelere iyice sürmelisiniz. Daha sonra tekrar bir parça pamuk kopararak hazırlamış olduğunuz kürün içine iyice batırdıktan sonra, sorunlu olan bölgelere yerleştirmeli ve 15 dakika beklemelisiniz.

Ayak mantarı için hazırladığınız bu kürü uygularken, mutlaka ilk olarak ayaklarınızı yıkayıp temizlemeli, daha sonra tampon yaparak bu kürü ayaklarınıza sürmelisiniz. 10- 15 dakika bekledikten sonra, ayaklarınızdaki bu pamukları çıkarmalısınız. Kürün etkili bir şekilde fayda sağlamasını istiyorsanız,pamukları çıkardıktan sonra ayaklarınızı kesinlikle yıkamamalısınız.

Ayaklarınızdan pamukları çıkardıktan sonra, en az 2 saat bu şekilde beklemeli ve hemen ayaklarınızı yıkamamalısınız.4 gün ara ile devam edebileceğiniz bu bitkisel tarif ile ayak mantarlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git