Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir - saglikdas.com

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir
23 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.706 kez okundu.

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir?

Ayak terlemesi nasıl önlenir sorusuna aradığınız yanıt sizlere önereceğimiz en özel püf noktaları sayesinde probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz. Kıs zaman zarfı içinde ayak terlemesi problemine etkili tedavi yöntemlerini kullanarak son verebilirsiniz. Ayak terlemesi ile beraberinde gelen koku probleminin oluş sebebi terleme mekanizmasındaki bozukluktan kaynaklanmaktadır. Sempatik sistem diye adlandırdığımız bölgenin fazla çalışmasından dolayı kaynaklanan ayak terleme problemi kişinin sosyal yaşantısını da olumsuz etkilemektedir. Aşırı terleme gösteren ayaklar ıslanarak kötü kokular oluşturabilir. Bu durum sonucunda size en uygun etkili tedavi yöntemini uygulamaya alarak kısa zaman zarfı içinde probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.Ayak terlemesi nasıl önlenir tedavi yöntemleri

Ayak Terlemesi Nasıl Önlenir İşte Tedavisi

İyontofoforez Tedavisi             

İyontofoforez tedavisi aracılığı ile kısa zaman zarfında ayak kokusu problemine çözüm olanağı sunabilirsiniz. Ayaklar elektrik vererek uygulamaya alınan bu yöntemde ter bezlerine şok işlemi uygulanır ve terleme problemi bir süreliğine durdurulur. Uygulanan bu yöntemin etkisi diğerlerine göre çok değildir. Bu işlem sonrasında ayaklarınızda yanma hissi yaşayabilirsiniz. Sıklıkla uygulanması gereken yöntemler arasında yer alan bu uygulama kısa sürede terleme problemini çözmektedir.

Losyon- Krem Tedavisi

Kısa süreli terlemeyi önleme adına biçilmiş bir kaftan olacak losyon yöntemi aracılığı ile terleme probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz. Ciltte tahriş olma riski taşıyan losyon yöntemi etkili sonuçlar alınması adına her gün uygulanmalıdır.

Botoks Yöntemi

Etkili çözüm olanakları arasında yer alan botoks yöntemi 4 – 5 ay süre zarfı içinde terleme problemini geride bırakır. Her yöntem gibi kalıcı olmayan botoks uygulaması enjeksiyon yöntemi aracılığı ile terleyen bölgeye felç etkisi yaratarak terleyen bölgeye kısa zaman zarfı içinde çözüm olanağı sunar.

Lomber Sempatik Blokaj

Kalıcı yöntemler arasında yer alan Lomber Sempatik Blokaj Angoloji uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Omurganın yan tarafındaki bölgeye ultrason çekilerek başlanması gereken bu yöntemde çok etkili değildir.

Lmpber Sempatektomi Ameliyatı

Karın bölgesindeki iki kesi yapılara uygulanan Lmpber Sempatektomi ameliyatında ayak terlemesini etkileyen sinirleri bularak bölgeye klips uygulaması yerleştirilir. Oldukça zorlu yöntemler arasında yer alan Lmpber Sempatektomi ameliyatı çok düşük bir ihtimal impotans riski oluşturur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git