Aydınlatıcı Kullanımı - saglikdas.com

Aydınlatıcı Kullanımı

Aydınlatıcı Kullanımı
23 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.756 kez okundu.

Aydınlatıcı Kullanımı ve Bölgeleri

Aydınlatıcı kullanımı dediğimiz olay makyaj yaparken yüzümüzde daha çok ön plana çıkarmak istediğimiz bölgelerde kullanılan bir makyaj malzemesinden başka bir şey değildir. Ön plana çıkarılmak istenen bölgeler genelde alın, dudak çevresi, göz altları gibi bölgelerdir. Gözlerinizi ön plana çıkarmak isterseniz göz aydınlatıcısı kullanınız ve kaş altına sürülünce de çok hoş bir görünüm elde edebileceğinizi unutmayınız.

Aydınlatıcı Kullanımı ve Çeşitleri

Elmacık Kemikleri

Elmacık kemiklerinizin tam üzerine sürerek onları ne kadar ortaya çıkardığınızı göreceksiniz. Aydınlatıcıyı uzun süre kullanmaya devam ederseniz makyajda ne kadar önemli bir ürün olduğunu görecek ve yanınızdan ayırmayacaksınız.

Dudak Çevresi

Aydınlatıcı dudak çevresinde bile kullanabileceğiniz bir üründür. Dudak çevrenizi belirgin hale getirmek istiyorsanız ruj kullanmadan önce aydınlatıcı kullanınız. Dudağınızda ruj ve dudak kalemi kullandıktan sonra göreceksiniz ki dudaklarınız daha canlı, daha dolgun ve daha belirgin.

Alın Bölgesi

Aydınlatıcı size daha canlı, daha sağlıklı görünen ve daha parlak bir cilt sunar. Alnınızın ortasına sürün ve canlılığın farkına varın.

Burun

Burnun kemerli kısmına aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Eğer burnunuzun şeklini beğenmiyorsanız aydınlatıcıyı burnunuza uygulamamalısınız. Böyle bir sorununuz yoksa burnun kemerli kısmına uygulayın ve güzelliğinizi nasıl artırdığını gözlerinizle görün.

Çene

Çenenin tam orta kısmına sürünüz. Ancak çok sürmeyiniz, unutmayınız ki aydınlatıcı ışıltı veren bir üründür, fazla kullanmanız cildinizin çok parlamasına ve kötü bir görüntüye davetiye çıkarabilir. Çok titiz davranmanız gereken bir bölgedir.

Göz

Göz altlarına ve kaşların altına uygulayabilirsiniz. Aydınlatıcının en çok kullanıldığı bölgelerdir. Doğru miktarda kullanmaya özen gösterin. Göz pınarlarınıza uygularsanız gözlerinizin olduğundan daha büyük ve ışıl ışıl göründüğünü fark edebilirsiniz. Makyajın size sunduğu imkanları iyi değerlendirirseniz gözlerinizi istediğiniz gibi gösterirsiniz.

Aydınlatıcının Püf Noktaları

1- Cilt yaz aylarına gelince yağlanmaya başlar ve yaz aylarında bu nedenle aydınlatıcı kullanmanız önerilmez. Zaten parlayan bir cildiniz olur ve aydınlatıcı bunu artırır. Bu hoş bir görüntü yaratmaz.

2- Aydınlatıcının amacı bölge bölge yüze parlaklık katmaktır ancak aydınlatıcıyı parmaklarınızla yayarsanız bu amaca hizmet etmiş olmazsınız. Fırça kullanımı çok önemlidir.

3- Yüzünüzde birkaç yere aynı anda uygulamak ışıltıyı artıracağından hoş görünmeyebilir. Daha çok hangi bölgeye uygulamak istiyorsanız o bölgeye kullanmanız sizin yararınızadır ve çok daha hoş bir görünüm elde edersiniz. Mesela gözlerinizin küçüklüğü sizi mutsuz ediyorsa göz bölgesinde uygulamanız çok daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git