Ayva Maskesi - saglikdas.com

Ayva Maskesi

Ayva Maskesi
16 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 659 kez okundu.

Ayva Maskesi ve Cilde Faydaları

Bir kış meyvesi olan ayvanın cilde çok büyük faydaları vardır. Cildin ışıldamasını ve canlanmasını sağlar. Ayva çekirdekleri ise cilt lekelerinin giderilmesinde yardımcı olur. Aşağıda cilt lekelerini gideren, cilt gerginleştirici ve gözenekleri sıkılaştırıcı üç ayva maskesi tarifi verdik.

Cilt Lekeleri İçin Ayva Maskesi:

Bir fincan suyun içine sekiz on tane ayva çekirdeği, iki tane ayva yaprağı ve bir tane limon kabuğunu atın. Bu karışımın ağzını kapatıp, ışık almayan bir yerde bir iki gün bekletin. Birkaç gün sonra ayva çekirdeklerinden dolayı jel kıvamına geldiğini gördüğünüz karışımı yüzünüze sürün. On beş dakika bekledikten sonra bir şişe maden suyuyla yüzünüzü temizleyin. Bu maskeyi iki haftada bir uygulayabilirsiniz.

Cilt Gerginleştirici Ayva Maskesi:

İki çay kaşığı yaş maya, yarım tatlı kaşığı taze hazırlanmış ayva suyu ve yarım tatlı kaşığı balı karıştırın. Cildinize sürdükten yirmi dakika sonra temizleyin. Cildinizin iyice temizlendiğinden emin olduktan sonra nemlendirici sürün. Bu maskeyi haftada iki kez yapabilirsiniz.

Gözenekleri Sıkılaştırıcı Ayva Maskesi:

Dört tatlı kaşığı ayva rendesi ve bir yumurtanın beyazını karıştırın. Cildinize sürerek kurumasını bekleyin. Sonra ılık su ile temizleyin. Daha sonra da soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uyguladığınızda, cildinizdeki gözeneklerin sıkılaştığını, cildinizin gerginleştiğini göreceksiniz.

Yukarıda verilen ayva maskesi tariflerinden istediğinizi seçip uygulayabilirsiniz. Cilt lekelerinden şikayetçiyseniz cilt lekeleri için tavsiye edilen ayva maskesini, cildinizin sarktığını düşünüyorsanız cilt gerginleştirici ayva maskesini, gözeneklerinizin çok açık olduğunu bu yüzden de siyah noktalara ve sivilcelere yatkın olduğunu düşünüyorsanız gözenekleri sıkılaştırıcı ayva maskesini uygulayabilirsiniz.

Bunları düzenli olarak uyguladığınızda ayvanın mucizevi yönüyle karşılaşabilir ve cildinizdeki değişimden dolayı siz de şaşkınlık içinde kalabilirsiniz. Cildinizin daha gergin olduğunu, daha da sıkılaştığını ve lekelerinizden arındığınızı görebilirsiniz. Ayvanın cildiniz için olan yararlarından mahrum kalmayın ve siz de ihtiyacınıza uygun olan bir ayva maskesini seçerek uygulamaya başlayın. Doğal yöntemlerle güzelleşmek varken cildinizi tahriş edecek kimyasallarla dolu cilt bakım ürünlerine para harcamayın. Hem paranız sizde kalsın hem de cildiniz daha güzel olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git