Bacak Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır
22 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.658 kez okundu.

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Bacak bakımı bayanlar için önemlidir. Çünkü bayanlar bakımın ve çekiciliğin ana unsurlarından biridir. Bacak bakımı kremler, spor aktiviteleri ve bazı masaj yöntemleri ile yapılır. Bacak bakımı nasıl yapılır konusu ile ilgili tüm ayrıntılar aşağıda bulunmaktadır. Bacak bakımı sayesinde pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz. Dikkat çeken bacaklara ulaşmanızı sağlar. Bacak bakımı nasıl yapılır işte açıklıyoruz.

Bacak Bakımı

  1. Bacakların tüylerden arınması gerekir. Bacakların ilk bakışta hoş ve pürüzsüz gözükmesi için tüylerin alınması gerekmektedir. Tüyler kökten sık sık alınmalıdır.
  2. Her gün düzenli olarak bacaklarınızı nemlendirmeniz gerekir. Özellikle duş sonrası nemli bacaklarınıza süreceğiniz nemlendirici kremler sayesinde parlak ve canlı görünümlü bacaklara ulaşabilirsiniz.
  3. Nemlendirici kremler bacaklarınızdaki kuruluğu giderir. Bacaklarınıza uygularken dizlerinize de uygulamayı unutmayınız.
  4. Bacaklarınızı düzgün ve hoş bir görünüme spor yaparak ulaştırabilirsiniz. Spor bacakların yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Ayrıca selülit gibi problemlerden de sizi uzak tutar.
  5. Spor yapmaya vaktiniz yoksa her gün yarım saat yürüyerek gerekli olan kan akışını sağlayabilirsiniz. Yürüyerek kan akışı hızlandığı gibi hücrelerinizi de yeniler. Bacaklarınız spor ya da yürüme egzersizleri ile düzgünleşecek ve kaslarınız daha orantılı bir hal alacaktır.
  6. Banyo yaparken bacaklarınızı çok sıcak sudan korumalısınız. Ilık suyu bacaklarınıza tutup ardından soğuk su ile şok etkisi yaparak bacaklarınızın daha sıkı olmasını sağlayabilirsiniz.
  7. Duş alırken kese de çok önemlidir. Bacakların keselenmesi ile pürüzsüz bacaklara kavuşursunuz. Ayrıca bacaklarınızdaki gözenekler açılır ve canlanır. Ölü derinizi atacağınız kese sayesinde daha parlak ve yeni bir cilt elde edersiniz. Hem de duştan sonra sürülecek nemlendirici kremlerin etkisini iki kat arttırmış olursunuz.
  8. Banyo yaptıktan sonra nemlendirici kremler yerine zeytinyağı ya da badem gibi doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Zeytinyağı veya badem yağı ile bacaklarınıza yukarıya doğru masaj yapın. Bu masaj yer çekimine karşı yapıldığı için bacaklarınızda sarkma oluşumunu engelleyecektir.
  9. Bacak bakımı için özel üretilmiş fırçalardan yararlanabilirsiniz. Ucu yumuşacık olan ve derinizi tahriş etmeyecek olan taraklar kullanarak kan akışını sağlayabilirsiniz. Nemlendirici sürdükten sonra fırça kullanarak daha etkili bir sonuca varabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git