Bacak Çatlakları - saglikdas.com

Bacak Çatlakları

Bacak Çatlakları
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.573 kez okundu.

Bacak Çatlakları Önemleri

Çeşitli nedenlerden dolayı bacaklarda oluşan çatlaklar, oldukça kötü görünümü ile dikkat çekiyor. Bayanların oldukça canını sıkan bu çatlaklar, genellikle hızlı kilo alıp vermeden kaynaklanıyor. Ayrıca ergenlik çağında da sık sık karşımıza çıkıyor.Sizler için bacak çatlaklarının nedenlerini ve bu çatlaklardan kurtulma yöntemlerinin neler olduğunu araştırdık. Siz de de bu sorun varsa, makalemizi okuyarak üstesinden gelebilirsiniz.

Bacak Çatlakları ve  Nedenleri

Bu sorunun asıl nedeni, derinin kuru olması ve çeşitli nedenlerden dolayı aniden gevşeyip yırtılmasıdır. Bacak çatlaklarının çeşitli aşamaları vardır. İlk aşamalarda iseniz tedavi uygulayıp bu sorundan çabucak kurtulabilirsiniz. Çünkü ilk etapta bu çatlaklar, derin olmaz ve pembe renktedir. Bu esnada tedavi uygulanmazsa, çatlaklar giderek derinleşir ve mor bir renk alır.Bacak çatlakları, aynı zamanda hamilelik döneminde de karşımıza çıkar. Çünkü bayanlar hamile iken ani kilo alırlar. Ayrıca çeşitli hastalıklar ve kortizon ilaçlarına bağlı olarak bağ dokusunu tutan deri, zarar görür ve bacaklarda çatlaklar gözlemlenir.Ayrıca bu çatlaklar yaşa ve kiloya bağlı olmayabilir. Kişinin cildinin aşırı kuru olması ya da genetik faktörlerde, bu sorunun nedenleri arasında yer alır. Adrenalin hormonu fazla salgılandığında da bu durum kaçınılmazdır. Önemli olan konulardan bir tanesi, erken tedavidir. Çatlaklarınız pembe renkte iken tedavi ederseniz kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ancak bu renk beyaza dönüşmüşse daha uzun süre ve daha fazla sabır gerekir. Bu yüzden çatlaklarınız derin değilken tedavi olmalı ve bu kötü görünümden kurtulmalısınız.

Bacak Çatlakları Nasıl Tedavi Edilir?

Bacak çatlakları için ülkemizde ve dünyadaki en etkili yöntem mikro – peelingtir. Bu yöntem sayesinde çatlak olan deri soyulur ve cildin kendini yeniden tazelemesi sağlanır. Bu yöntemin haricinde yapmanız gerekenler ise şu şekildedir:

  • Protein içerikli besinleri sık sık tüketin.
  • Sigara içiyorsanız azaltın ya da bırakın.
  • Her banyodan sonra susam ve buğday yağını bacaklarınıza uygulayın.
  • Cildinizin nemsiz kalmaması için bol bol su için.
  • Aşırı kilo alıp veriminden kaçının.
  • Düzenli olarak spor yapın.
  • Güneş ışığından bacaklarınızı koruyun.
  • A C ve E vitaminlerini alın.
  • Haftada 1 – 2 kez vücut peelingi yapın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git