Bacak İnceltme Ameliyatı - saglikdas.com

Bacak İnceltme Ameliyatı

Bacak İnceltme Ameliyatı
16 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.641 kez okundu.

Bacak İnceltme Ameliyatı ve Yöntemleri

Bacak inceltme ameliyatı şişmanlıktan dolayı bacak boyunun kısa görünmesinden şikayetçi olanlar tarafından yapılması istenen bir ameliyat türüdür. Bu ameliyatı gerekli kılan pek çok sebep vardır. Şişmanlıktan dolayı bacak boyunun kısa görünmesi bunlardan biridir. Bir diğeri iki bacağın ölçülerinin birbirini tutmamasıdır. Bacak inceltme ameliyatı ile iki bacağın ölçüsü de birbirine eşitlenir ve böylece estetik bir görünüm elde edilmiş olur. Bir diğer sebep de, üst kısmı ince olan bazı kişilerin bile alt kısımdaki bacak bölgelerinin üst kısımlarına göre daha kalın olmasıdır. Burada da estetik bir görünüm için bacak inceltme ameliyatı yapılabilir.

Her ameliyatta olduğu gibi bacak inceltme ameliyatında da riskler vardır. Bunların başında sinir yaralanması ve fonksiyon bozukluğu gelir. Ameliyattan önce ameliyatı yaptırmak isteyen kişi, operasyon sırasında gerçekleşebilecek olan tehlikelere karşı uyarılır ve ona göre karar vermesi istenir.

Bacak inceltmek için yapılan şey kas yoğunluğuyla ilgilidir. Liposuction gibi yöntemler işe yaramaz çünkü liposuction yağ almaya dayanan bir işlemdir. Bacağın incelmesi için yağ dokusuyla değil, kas dokusuyla ilgili bir işlem yapılmalıdır. Bacak inceltmek için uygulanan işlem ise radyofrekansla bacak kasını küçültme işlemidir. Bu işlemde radyofrekans kullanılarak bacak kası küçültülür.

Bacak inceltme ameliyatında karşılaşılabilecek riskler arasında; kasta fibröz doku oluşumu ve buna bağlı olarak gelişen kas sertliği sayılabilir. Bazı uygulamalarda istenen inceliğin sağlanamadığı ve işlemin başarısız olduğu da görülmüştür. Bir veya iki seans denenmeli, diğer yöntemlere geçmeden önce sabırlı olunmalıdır.

Bacak inceltme için kullanılan diğer yöntemler

Liposuction, bacak arkasında bulunan kasın iç kısmının çıkarılması, bacak arkasında bulunan kasın bir bölümünün çıkarılması, selektifnörektomi yöntemiyle kasın zayıflatılması ve botox enjeksiyonudur. Fakat bütün bu yöntemler arasında en zararsız olanı radyofrekansla bacak kasını küçültmedir. Bu yöntemin bile yukarıda bahsedildiği gibi kendi içinde riskleri vardır. Bu yüzden bu işlemi yaptırmaya karar vermeden önce konunun uzmanlarından bilgi almak ve ona göre iyice düşündükten sonra karar vermek daha doğru olacaktır.

Bacak inceltme ameliyatı, uzmanlara danışıldıktan sonra karar verilmesi gereken bir ameliyattır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git