Bacaklarda Kıl Dönmesi - saglikdas.com

Bacaklarda Kıl Dönmesi

Bacaklarda Kıl Dönmesi
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.810 kez okundu.

Bacaklarda Kıl Dönmesi ve Zararları

Bacaklarda kıl dönmesi genelde ağda sonrası bakımların sonucunda ortaya çıkar. Bunun nedeni tüylerin kökünden alınmasıdır. Dışarı doğru çıkmaya çalışan tüyler gözenek yolunda hareket ederler ve bu nedenle kıl dönmeleri ortaya çıkar. Bacaklarda kıl dönmesi nasıl tedavi edilir? Bacaklarda kıl dönmesine karşı çözüm için banyo esnasında ponza taşını uygulayabilirsiniz. Fakat burada tek fark olarak ponza taşını kuru olarak uygulamanızdır. Fazla bastırmadan kıl dönmesinin olduğu bölgeye ponza taşı tedavisi uygulayabilirsiniz. Ponza taşı ile bu bölge masaj şeklinde ovulduğunda kıl dönmelerinin ortadan kalktığını göreceksiniz. Daha sonra da su ve elma sirkesini de karıştırarak bir pamuk kullanarak tedavi uyguladığınız yeri silebilirsiniz.

Bacaklarda Kıl Dönmesi Zararları

Bir diğer tedavi yöntemi olarak da banyoda kullanılan liflerin kullanılmasıdır. Banyolarda bulunan lifler ile kıl dönmelerinden kurtulmanız mümkündür. Bunun için kabak lifini kıl dönmesinin olduğu bölgeye uygulamanız gerekmektedir. Hatta bazı kadınlar selülitlerden kurtulmak için de kabak lifini kullanırlar. Kabak lifleri ile bacaklarınızı ovduğunuzda kıl köklerinin dışarıya çıkabildiğini göreceksiniz.Bacaktaki kıl dönmelerin ortaya çıkmasındaki en önemli neden epilasyon aletleridir. Bunun yanında ağda da aynı etkiye neden olur. bu nedenle kıl dönmelerinin arttığı dönemlerde bu iki uygulamaya da ara vermeniz gerekmektedir. Bu duruma çözüm olarak da bacaklarınızı bir süre jilet ile temizleyerek kıl köklerinin yeniden canlanmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra lazer epilasyon ile tüylerinizden tamamen kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Kıl dönmelerinin oluşmaması için neler yapılmalıdır?

Bacaktaki tüyleriniz aldıktan sonra bu bölgeyi zeytinyağı ile övmeniz son derece faydalı olacaktır. zeytinyağı  deri üzerinde yumuşatıcı bir etki sağladığı için kıl köklerinin oluşmasını engeller. Deride sertlik ve pütürlü bir görünüme sebep olan kıl dönmelerinin ortaya çıkmamasını sağlar. Kıl dönmelerini sıkmaya başlarsanız bacağınızda kalıcı izlerin meydana gelmesini sağlayabilirsiniz. Kalıcı izlerde bacağınızda estetik açıdan hoş olmayan görüntülere neden olur. oluşan kahverengi lekeler kıl dönmelerini sıktığınız sürece artmaya devam eder. Burada önemli olan kıl dönmelerinin olmasına neden olan faktörleri belirlemektir. Bu nedenle bilinçsizde sıkma ve ovma işlemlerinden uzak durulmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git