Bacaklardaki Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Bacaklardaki Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm

Bacaklardaki Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm
29 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 2.212 kez okundu.

Bacaklardaki Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm Nedir?

Beslenme, hareket, fiziksel olarak maruz kalınan birçok doğal etmen gibi birçok unsurun sonucunda bacaklarda ortaya çıkan çatlaklar, özellikle bayanların en büyük sorunlarından birini oluşturmaktadır. Uzmanlar, bu konuda birçok öneride bulunmaktadır. Bu yazımızda, uzmanların bacaklardaki çatlaklar için bitkisel çözümlerini bulacaksınız. Doğru ve düzenli olarak uygulandığında kesin sonuçlar alacağınız bitkisel karışımları şu şekilde sıralayabiliriz:

Bacaklardaki Çatlaklar İçin Bitkisel Çözümler

 

Bacaklardaki Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm 1

 

  • Susam – Zeytinyağı Karışımı: Zeytinyağı ve yeteri miktarda susam tohumunu bir kavanoz içerisine koyarak 2 ay kadar güneş altında bekletiniz. Karışım yeterince bekletildikten sonra haftada 2 defa bacaklarınıza masaj yaparak yedirin.

Bacaklardaki Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm 2

 

  • Çilek Yağı – Badem Yağı Karışımı: Badem yağı ile çilek yağını bir kap içerisinde iyice karıştırınız. Karışımı masaj yaparak bacaklarınıza sürünüz. 1 saat bekledikten sonra bacaklarınızı yıkayabilirsiniz. Bu karışımı haftada 2 defa bacaklarınıza uygulayınız.

Bacaklardaki Çatlaklar İçin Portakal ve Kekik  Yağı Karışımı

 

  • Portakal Yağı – Kekik Yağı Karışımı: 1 fincan kekik yağı, 1 fincan portakal yağı, yarım fincan badem yağı, 1 tatlı kaşığı yasemin yağı ve 1 kaşık limon suyu ile yapılan bir karışımdır. Malzemelerin tamamı bir kap içerisine konularak iyice karıştırılır. Elde edilen karışım masaj yapılarak bacaklara sürülür. Normal şartlarda yıkamanıza gerek olmayan bu karışımı, hamile bayanlar kullanıyorsa ortalama 45 dakika kadar bekledikten sonra yıkamalıdır. Bu karışımı haftanın her günü bacaklarınıza uygulayınız.

Çatlaklar İçin Kakao-Badem-Kayısı Karışım Örneği

 

  • Kakao – Badem – Kayısı Yağları Karışımı: 1 tatlı kaşığı gliserin, 1 tatlı kaşığı kakao yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 şeker kaşığı zeytinyağı, 1 şeker kaşığı keten yağı, 1 şeker kaşığı kantaron yağı ve 1 şeker kaşığı çörek otu yağı ile yapılan bir karışımdır. Malzemelerin tamamı bir kap içerisinde hepsinin özü birbirine geçene kadar iyice karıştırılır. Ortaya çıkan karışımı bacaklarınıza masaj yaparak sürün. Karışım, bacaklarınızda yaklaşık olarak 3 saat kadar bekledikten sonra yıkayınız. Bu karışımı haftada en az 3 defa bacaklarınıza düzenli olarak uygulayınız.

Yukarıda verdiğimiz bacaklardaki çatlaklar için bitkisel çözümler, düzenli olarak uygulandığında  birkaç ay içerisinde bacaklarınızdaki çatlakların yok olmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git