Bacakta Kıl Dönmesi Tedavisi - saglikdas.com

Bacakta Kıl Dönmesi Tedavisi

Bacakta Kıl Dönmesi Tedavisi
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.065 kez okundu.

Bacakta Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bacakta kıl dönmesi tedavisi için en uygun yöntem kese yapmaktır. Fakat kese yapmak kıl dönmesini önlemektedir. Kıl dönmesi oluşmuşsa çözüm olmamaktadır. Kıllar herhangi bir epilasyon yöntemi ile alındığı müddetçe kıl dönmesi olması gayet normaldir. Kılların gözenekler yerine deri altına girmesi ile oluşan soruna kuru olarak ponza taşını fazla bastırmadan ovarak çözüm sağlayabilirsiniz. Ayrıca bacakta kıl dönmesi tedavisi için çeşitli bitkisel çözümler de vardır.

  • Bebek pudrası
  • 1 yumurta akı
  • 1 bardak toz şeker
  • 1 limon suyu

Bacakta Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tüm malzemelerle bir karışım hazırlayarak bacaklarınıza iyice sürmelisiniz. Daha sonra duş alıp kabak lifi bacaklarınızı tahriş etmeden ovmalısınız.Kıl dönmesini zaman zaman tüm bayanlar yaşamaktadır. Bu nedenle kıl dönmesinin oluşmasını önlemek için tedbirler almalısınız. Epilasyon uygulayıp kıllarınızı aldıktan sonra zeytinyağı ile bacaklarınızı ovmalısınız. Tuzlu su ile bacakları ovmak da peeling etkisi yaratmakta ve kıl dönmesini engellemektedir. Su ve elma sirkesini karıştırıp pamukla bacakları silmek de kıl dönmesi problemine iyi gelmektedir. Gül yağı ve buğday yağı ile bacaklara masaj yapmak da kıl dönmesine çözüm sağlamaktadır. Ayrıca papaya maskesi ile de kıl dönmesi problemine çözüm sağlanabilir.

İyice yumuşamış papaya meyvesinin çekirdeklerini temizleyin. İyice ezip macun kıvamına getirdikten sonra 1 limon suyunda eritilmiş 500 mg’lık aspirini ekleyin. Maskeyi kalınca bir tabaka halinde bacaklarınıza sürüp 10 dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile yıkayın. Fakat yıkarken sabun ya da duş jeli kullanmayın. Deride soyulma sağlayan bu maske batık kılların çıkmasını sağlayacaktır.1 bardak toz şeker ile 1 yumurta akını karıştırıp bacaklara masaj yapmak, peeling etkisi yaratarak batmış kılların dışarı çıkmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca her duştan sonra bacaklara limon suyu ile masaj yapmak da kılların batmasını önlemenin yolları arasındadır.Bacaklardaki kıl dönmeleri tedavi edilmezse kılların etrafında 1-2 cm’lik hafif bir kırmızı şişlik oluşur. Kimi zaman da hafif iltihaplanma durumu meydana gelebilir. Bu nedenle kıl dönmesi ihmal edilmemeli ve mümkünse her duşta bacaklara kese yapılmalıdır. Duştan ve epilasyondan sonra da bacaklara nemlendirici krem sürülmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git