Badem Peelingi - saglikdas.com

Badem Peelingi

Badem Peelingi
16 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.078 kez okundu.

Badem Peelingi ve Hazırlanışı

Badem peelingi ile cildinizdeki ölü deriyi temizleyebilir yumuşak pürüzsüz parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Peeling cilt üzerindeki ölü hücreyi temizleyip cildin taze ve temiz olmasını sağlarken bu sayede yeni hücre oluşumlarını kolaylaştırmaktadır. Cildinizde ölü derilerin ve hücrelerin bulunması, ciltten atılamaması ile yeni hücre oluşumu gecikir ve cildinizi rahat hissedemezsiniz. Peeling ile bu ölü hücre ve derinin cildinizden uzaklaşmasını sağlayarak yeni hücre oluşumlarının hızlanmasına yardımcı olarak ferah ve taze bir cilde kavuşursunuz.

Badem peelingi hazırlamak için,

  • Dört yemek kaşığı çiçek balı,
  • Bir yemek kaşığı toz badem,
  • Bir yemek kaşığı badem yağı,
  • Bir çay kaşığı lavanta yağı,
  • Bir yemek kaşığı esmer şekere ihtiyacımız vardır.

Çiçek balı, lavanta ve badem yağı, esmer toz şeker, toz badem bir şişe, kapaklı bir kap ya da shaker içine koyulur ve iyice çalkalanır. Bu karışımı bir hafta buzdolabında muhafaza edebilir ve çöz çevresi hariç tüm vücut için kullanabilirsiniz. Badem peelingini vücudunuza uyguladığınızda ılık duş alabilir yüzünüze uyguladığınızda yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Badem yağı ve toz bademin sıkılaştırıcı etkisi ve çatlak önlemesi ile pürüzsüz ve yumuşacık bir cildiniz olur. Badem peeliniginin sayesinde vücudunuz ölü deri ve hücrelerden arındığı için cildiniz nefes alır ve rahatlar, yumuşak, parlak ve canlı bir cilde kavuşursunuz.

Badem E vitamini ve protein bakımından zengin ve onarıcı özelliğe sahiptir. Cilt bakımında kullanılan badem yağı tatlı badem yağıdır. E vitamini ile cilde canlılık ve parlaklık kazandırmaktadır. Bu peelingi her hafta bir kez uygulayarak canlı, yumuşak, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olur ve rahat hissedersiniz. Bütün vücudunuza uyguladığınız badem peelinginin inanılmaz sonucu sizi şaşırtacak. Bütün vücudunuz ölü deri ve hücrelerden arındığı ve yenilendiği için yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz. Cildinizin yenilenmesini sağladığı için de diğer var olan cilt sorunlarına cildin kuruyup dökülmesine karşı da oldukça etkili bir yöntemdir. Badem peelinginin cildi yumuşatması ile cildinizin çatlamasına kuruyup pul pul dökülmesine karşı da iyi gelir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git