Badem Yağı İle Saç Bakımı - saglikdas.com

Badem Yağı İle Saç Bakımı

Badem Yağı İle Saç Bakımı
23 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.342 kez okundu.

Badem Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 

Zengin içeriği olan bitkisel yağlardan biri de badem yağıdır. Özellikle E vitamini bakımından son derece zengin olan bu yağ ile ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz. En güzel uygulanan güzellik yöntemlerinin doğal yöntemler olduğu tüm kadınlar tarafından bilinmektedir. Hem ekonomik olarak daha uygun hem de yan etkisi bulunmayan bu yöntemlerle elde edilen güzellik hem kalıcı olacaktır hem de doğanın nimetleriyle sağlık kazanmanızı sağlayacaktır.

Badem yağı ile saç bakımı çeşitli uygulamalarla yapılabilir. Öncelikle sadece badem yağını bir miktar saçınıza sürüp biraz bekledikten sonra  saçınızı yıkayabilirsiniz. Ya da saçınız için hazırlayacağınız çeşitli kür ya da maskelere badem yağı ekleyebilirsiniz. Tercih size kalmış.

Badem yağı ile saç bakımı hususunda tavsiye edilebilecek birkaç püf nokta vardır. Örneğin yağ sürme işleminden önce saçlarınızın yeterince temiz olduğundan emin olun. Daha sonra saçlarınızı düzgünce taramanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde her bir saç teli badem yağının eşsiz faydasını tadabilecektir. Ayrıca badem yağı sürme işleminden sonra saçınızı bir havlu ya da bone ile kapatmanız badem yağının saç tarafından emilimini arttıracaktır. Yalnız saçınıza sardığınız şeyin bir miktar da olsa nemli olmasına dikkat ediniz.

Badem yağı ilk olarak saçınızı dipten uca besler. İçeriğindeki maddeler sayesinde saç için elzem olan ihtiyaçlar karşılanır. Ayrıca saçınızın nem tutma kapasitesini arttırır. Fakat badem yağını çok sık kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü sık kullanımlarda saçın fazla yağlanması gibi olumsuz durumlar oluşabilir. En ideali haftada 1 kez yapılacak olan badem yağı bakımı olacaktır.

Badem Yağı ile Saç Maskesi Yapmı

Malzemeler:

  • 5 damla kadar badem yağı
  • 1 tane orta boy muz

Hazırlanışı:

İlk olarak muzu bir kapta güzelce ezin. Ardından muza badem yağını ekleyin ve karıştırma işlemine başlayın. Karışımın homojen olmasına dikkat edin. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza güzelce yedirerek sürün. Yarım saatin ardından  saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Bu karışımı haftada 1 defa kullanarak saçlarınızın bakımını büyük ölçüde gerçekleştirmiş olursunuz. Saçınızın nem seviyesi de bu maske ile dengelenecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git