Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır - saglikdas.com

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır
17 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.942 kez okundu.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem yağı saça nasıl uygulanır sorusunun cevabı bu yazımızda yer almaktadır. Saçların kırılmasını engelleyerek, E vitamini yönünden  saçların ihtiyaçlarını karşılayarak besleyici bir bakım sağlar. Badem yağı kullanıldığı süre içerisinde daha yumuşak saçların olmasına, canlı saç köklerinin oluşmasına ve daha hacimli saçların olmasına katkı sağlamaktadır. Badem yağının birbirinden farklı olarak kullanış yöntemleri bulunmaktadır. Saç bakım yağının ve maskesinin ilk uygulamadaki ilk kuralı doğru ürünlerle doğru bir şekilde bakım yapmaktır. Badem yağı saça nasıl uygulanır sorusu ile ilgili olarak merak edilen tüm soruların cevabı aşağıdaki maddelerde yer almaktadır. Duştan önce ve duştan sonra badem yağı uygulanması ile kepek ve pullanma gibi sorun yaşayanların bu rahatsızlıktan kurtulması sağlanmaktadır.

Badem yağının saçlara uygulanma şekli

Duştan önce badem yağı uygulama yöntemleri

Badem yağının genel olarak bilinen en yağın kullanım şekli duştan önce saç diplerine ve saç uçlarına sürülmesidir. Bu uygulama şekliden badem yağında 3 çorba kaşığı alınarak saçlara ve saç diplerine uygulanması gerekir. Bu uygulamadan sonra saçlara bone takılarak badem yağının hızlı etki etmesine yardımcı olunur. Bir saat bekledikten sonra duş esnasında badem yağı arındırılır. Badem yağını saçınızdan temizlemeden önce saçlarınıza şampuan uygulayın ve iyice köpürmesini sağlayın. Bunu yapmayıp direkt olarak sıcak su ile saçlarınızı yıkarsanız badem yağının saçlardan temizlenmesi oldukça zorlaşacaktır.

Duştan sonra badem yağı uygulama yöntemleri

Badem yağının saçlara uygulama yöntemleri olarak bir diğer uygulama ise duştan çıktıktan sonra saçlara birkaç damla badem yağı uygulanmasıdır. Saçlarınız nemli bir haldeyken parmak uçlarına birkaç damla badem yağı alın ve masaj yaparak saç uçlarınıza uygulayın. Bu işlem ile saç kırılmalarının önüne geçmeniz mümkün olmaktadır. Bu uygulamadan sonra badem yağını saçlarınızdan yıkayıp arındırmanıza gerek yoktur. Az miktarda saçlara uygulanan badem yağı saçların yağlanmasını sağlamaz. Bunun yanında badem yağı saçların dış uçlarına doğru bir bakım sağlar.

Badem yağını saç diplerine de uygulamanız mümkündür. Saçlarınızda aşırı kepeklenme ve kuruluk varsa saç diplerine badem yağı uygulamanız gerekmektedir

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git