Bahar Saç Renkleri - saglikdas.com

Bahar Saç Renkleri

Bahar Saç Renkleri
23 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.409 kez okundu.

En Güzel Bahar Saç Renkleri

Bahar yaklaşırken, havalar giderek ısınırken doğadaki değişikliği kendimize de yansıtmak isteriz. Etrafımızdaki her şey değişir ve yenilenirken, biz aynı kalmak istemeyiz. Bu değişim doğal olarak saçımıza da yansır. Saç rengimizi değiştirmek, bahara uygun, mevsime uygun yeni bir saç rengi elde etmek isteriz. Fakat bunu yaparken istediğimiz bahar saç renklerini elde edebilmek için, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Bunlardan biri istediğimiz rengi elde etmek için aşamalı olarak hareket etmemiz gerektiğidir. Yani saçımızda olmasını istediğimiz tonu direk uygulamak değil de o tona zamanla adım adım yaklaşmak gerekiyor. Bir seferde o tonu yakalamaya çalışmak hem çoğu zaman mümkün olmayabiliyor hem de saçı çok yıprattığından saça zarar veriyor. Bu yüzden birinci adım, aşamalı olarak ilerlemek ve zamanla istenilen tona ulaşmak oluyor.

Dikkat edilmesi gereken başka bir nokta rengin kendisidir. Herkesin cilt rengine, yapısal özelliklerine göre kendisine uyan saç rengi farklı oluyor. Bu yüzden başkasında çok beğendiğiniz bir ton size hiç uymayabiliyor. Saç rengi seçimi için kendi özelliklerinize yoğunlaşmalı ve size uyan bir renk belirlemelisiniz.

Bu konuda size yardımcı olacak birkaç öneri sunuyoruz. Açık tenli hanımlar; bakır ve tarçın, kumral bakır ve sıcak kahve tonlarını tercih edebilirler. Popüler bahar saç renkleri arasında açık kumral ve bal tonları bulunuyor. Açık renk sarılar, altın tonları, karamel, küllü kumral ve yoğun sarı da bahar aylarının tercih edilen renkleri arasında yer alıyor.

Bu renklere birden bire ulaşmaya çalışmamakta fayda var. Eğer bahar aylarında açık tonlar elde etmek istiyorsanız kışın saçınızın renginin çok koyu olmaması gerekir. Çünkü bu durum işlemi uzatacak ve saçınızı yıpratacaktır. Saçınıza zarar vermeden bahar aylarını istediğiniz saç rengine sahip olarak geçirmek istiyorsanız saçlarınızı şimdiden daha hafif tonlarda boyamaya başların. Şu an sahip olduğunuz rengin bir veya iki ton açığından başlayarak, aşamalı bir şekilde daha açık tonlara ulaşabilirsiniz. Böyle yapmak saçınızı daha az yıpratacaktır. Bahar aylarında da istediğiniz saç rengiyle, daha sağlıklı bir görünüme kavuşabileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git