Bakımlı Saçlar İçin Öneriler - saglikdas.com

Bakımlı Saçlar İçin Öneriler

Bakımlı Saçlar İçin Öneriler
30 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 1.527 kez okundu.

Dolgun ve Bakımlı Saçlar İçin Öneriler

Bakımlı saçlara sahip olmak, her bayanın en çok arzuladığı fiziksel durumların başında gelmektedir. Çok paralar harcayarak bakımlı saçlara kavuşmaya çalışmak yerine, uzmanların bakımlı saçlar için önerilerine uyabilirsiniz. Uzmanların tavsiye ettikleri bitkisel saç maskeleri ve uygulamaları saçlarınıza uygulayarak dolgun, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda, bakımlı saçlar için önerileri bulacaksınız. İşte sağlıklı saçlara sahip olmak için en iyi tavsiyeler.

Bakımlı Saçlar İçin Ciddi Öneriler ;

  • Saçları her gün yıkamak, bilinenin aksine saç sağlığı açısından hiç iyi değildir. Her gün yıkanan saçların nemi gider. Nemi giden saçlarda kepeklenme olacaktır. Bunun yerine 2 ya da 3 günde bir defa saç yıkaması yapılmalıdır.
  • Özellikle bayanlarda saçlara istenilen şekli vermek için saçlar, sıkı bir şekilde toplanmaktadır. Sıkı bir şekilde toplanarak zorlanan saç kökleri zorlanacak ve bunun sonucunda saç dökülmeleri yaşanacaktır.
  • Kuru bir saça sahipseniz şampuanı sadece saç diplerinize sürünüz. Saç diplerinize masaj yaparak saçlarınızı yıkadığınızda saçlarınızdaki kuruluk gidecektir.  Saçlarınızı yıkarken şampuanı saç uçlarınıza değdirmemeye çalışın.
  • Saç bakımı kadar saçlarınızın görünüşü için saçlarınızı hangi renge boyattığınız da çok önemlidir. Gri tonlardaki saç renklerini mat görünümü sebebiyle tercih etmeyin. Daha çok sarı tonlardaki renkleri tercih ederek saçlarınızın canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bakımlı Saçlar İçin Diğer Öneriler

  • Saçlarının daha hacimli bir görünüme sahip olmasını isteyenler için önerimiz, saçlarını çıkış yönünün tersine doğru sarmalarıdır. Bu şekilde saçlarınız daha hacimli ve kabarık olacaktır.
  • Bayanların çoğunluğu saçlarını şekillendirirken saç spreyi kullanmaktadır. Saçlarının sağlığı için spreyi aşağıdan yukarı doğru sıkmaya özen gösterin.
  • Birçoğumuz saç bakımı için saç kremi kullanmaktayız. Saç kremleri sanılanın aksine saç dipleri için hiç faydalı değildir. Saç kremi kullanıyorsak saç diplerinden iki parmak kadar üstten başlayarak saçlarımıza sürmeliyiz.
  •  Saç bakımı için birçok bitkisel maske önerilmektedir. Saçlarınıza maske uyguladıktan sonra, saçlarınızın hava almasını engellemelisiniz. Bunun için de bone ya da havlu kullanabilirsiniz.
  • Kireçli suyla saçlarınızı duruluyorsanız, saçlarınız keçeleşme olacaktır. Kullandığınız su, aşırı kireçliyse durulama işleminde içme suyunu tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git