Ballı Saç Maskeleri - saglikdas.com

Ballı Saç Maskeleri

Ballı Saç Maskeleri
24 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.389 kez okundu.

Ballı Saç Maskeleri Nasıl Yapılır?

Ballı saç maskeleri saçın nemlenmesini sağlar. Bal aynı zamanda saçın ihtiyacı olan magnezyum, fosfor, B vitamini, demir ve kalsiyum içermektedir. Saçınıza balla bakım yaptığınız zaman saç tellerinde kırılma olmaz. Saglikdas.com olarak tariflerini verdiğimiz bal maskelerinden bir tanesini seçebilirsiniz.

Ballı Saç Maskeleri ve Çeşitleri

İnce Telli Saçlar İçin Bal Maskesi

–          Bir çay bardağı zeytinyağı,

–          6 diş sarımsak ve

–          1 tatlı kaşığı bal

Sarımsağı rende ile rendeledikten sonra içine bal ve zeytinyağı ilave ederek iyice karıştırın. Karışımı saç kökleriniz dâhil olmak üzerine saçlarınıza yedirerek sürünüz. Karışımı saçlarınızda en az 1 saat bekletin ve daha sonra ılık suyla başınızı durulayın. Bu karışı hafta da iki kez saçlarınıza uygularsanız ince telli saçlarınızda bir kalınlaşma olduğunu göreceksiniz.

Parlak Saçlar İçin Bal Maskesi

–          1 çay kaşığı bal ve

–          1 tatlı kaşığı zeytinyağı.

Saçların uzunluğuna göre verilen ölçüler değişebilir. Zeytinyağı ile balı iyi bir şekilde karıştırın. Saç köklerinden başlayarak karışımı bir fırça yardımı ile yedirerek bütün saçlarınıza sürünüz. Karışımı saçlarınızda 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Bu karışımı saçlarınıza haftada bir defa uyguladığınız zaman saçlarınız doğal parlaklığına kavuşacaktır.

Dolgun Saçlar İçin Bal Maskesi

–          1 adet portakal,

–          2 – 3 damla sandal ağacı yağı ve

–          1 yemek kaşığı bal.

Bal ve sandal ağacı yağını iyice karıştırdıktan sonra içine portakalın suyunu koyunuz. Bu karışımı banyoda saçlarınıza en son uygulayacaksınız. Karışımı haftada 2 kez saçlarınıza uygulayınız.

Saç Dökülmesi ve Bal Maskesi

–          1 tatlı kaşığı badem yağı,

–          1 yemek kaşığı zeytinyağı,

–          2 adet yumurta,

–          1 yemek kaşığı bal ve

–          1 tatlı kaşığı tarçın.

Orta büyüklükte plastik bir kapta bütün malzemeleri iyice karıştırın. Karışımı bir fırça yardımıyla saçınıza iyice yedirin. 15 veya 20 dakika sonunda saçlarınızı ılık su ile durulayın. Karışımı saçlarınıza haftada 3 kez uygularsanız 2 hafta içinde saç dökülmeniz azalacak ve 2 ay sonunda dökülmeler ortadan kalkacaktır.

Dökülen Saçlar İçin Bal Maskesi

–          1 adet yumurta,

–          1 çay kaşığı tarçın,

–          1 çay kaşığı bal,

–          1 yemek kaşığı zeytinyağı ve

–          1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı.

Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. 15 veya 20 dakika sonra saçlarınızı durulayın. Bu karışımı haftada 4 kez saçınıza uygulayınız.

Elektriklenen Saçlar İçin Bal Maskesi

–          1 litre su ve

–          1 yemek kaşığı bal.

1 litre suyun içine kattığınız balı eriyene kadar karıştırın. Her banyodan sonra son olarak bu karışımı saçlarınıza uygulayın. Bu hem saçınızı nemlendirecek hem de elektriklenme olmayacaktır. Ballı saç maskeleri saç sağlığı açısında son derece önem taşımaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git