Balon Diyeti Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Balon Diyeti Nasıl Yapılır

Balon Diyeti Nasıl Yapılır
16 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.163 kez okundu.

Balon Diyeti Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda ünlülerin diyeti olarak bilinen ve hızlıca kilo verdiği söylenen balon diyeti popülaritesini halen korumaktadır. 1 hafta gibi kısa sürede 6-7 kilo verdiren bu programın içinde küçük egzersizler, hatta balon şişirme bile vardır. Balon diyetinin ismi de buradan gelir.

Her diyette olduğu gibi diyetin dışına çıkmak, belirtilenin dışında yapılan küçük atıştırmalar bile diyetin bozulmasına sebep olacaktır. İstikrarın korunduğunda ve belirtilen tüm egzersizler yapıldığında balon diyeti çok etkili sonuçlar verecektir. Balon diyeti nasıl yapılır merak ediyorsanız bu yazıda bulabilirsiniz.

Balon Diyeti Nasıl Yapılır

Sabah

Balon diyetinde sabahları uyanır uyanmaz yapılması gereken soğuk bir duştur. Hızlı bir duş ile daha zinde olacak ve metabolizmanızın çalışmasını hızlandıracaksınız. Metabolizmanın hızlı çalışması demek fazla kiloların daha kolay vücuttan atılması demektir. Bu yüzden her sabah yapacağınız soğuk duş kilo vermede oldukça önemlidir.

Balon diyetinde kahvaltı olarak besin tüketmek yerine şekersiz ve sütsüz kahve içilir. Soğuk duştan sonra yapacağınız egzersizlerle açlığınızı bastırabilirsiniz. Kahvenizi içtikten sonra temiz havada yarım saat koşu veya yürüyüş yapabilirsiniz.

Günlük egzersizinizden sonra ilk öğününüze geçebilirsiniz. Kahvaltıda yağsız, az kalorili besinler tercih edin. Daha etkili olması için aç kalmaya çalışmayın, yeterli miktarda yerseniz sağlığınız açısından daha iyi olacak ve sağlıklı kilo verebileceksiniz. Sabah 11’den önce yemeye dikkat edin.

Akşam

Balon diyetinde ana şart 3 öğündür. Öğün atlamayın ve öğünler arası küçük atıştırmalar yapmamaya özen gösterin. Geriye kalan 2 öğününüzde çok aşırıya kaçmamak şartıyla istediğiniz miktarda sebze yiyebilirsiniz. Karbonhidrat alımınıza dikkat edin. Günde en fazla 120 gram karbonhidrat tüketebilirsiniz.

Bunun dışında ara öğünlerde günde 3 tane olmak üzere meyve tüketebilir,sabahki kahve dışında içecek olarak yalnızca su ve yeşil çay içebilirsiniz. Şekerli içeceklerden uzak durmanız gerektiğini unutmayın.

Uymadan önceki akşam egzersiziniz balon şişirmektir. Balon şişirmek karın kaslarını güçlendirir. 1 balon alın ve 10 kez şişirip söndürün. Bu işlemi yaparken dik durmayı unutmayın. Başınız dönerse şişirmeyi bırakın, iyi hissetmeye başladığınızda tekrar şişirmeye devam edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git