Başak Burcu - saglikdas.com

Başak Burcu

Başak Burcu
26 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.037 kez okundu.

Başak Burcu Özellikleri

Gezegeni: Merkür

Elementi: Toprak, Negatif

Yeteneği: Düzenli bir hayat

Karakteri: Melankolik

Niteliği: Değişken

Hedefi: Her şeyle ilgili olmak

Uğurlu Taşı: Safir

Uğurlu Günü: Çarşamba

Çiçekleri: Menekşe, Lavanta ve Sarı Açelya

Renkleri: Mavi ve de Sarı Tonları

Müziği: Eski Show Parçalar

Kokuları: Sardunya ve Limon

Uyumlu Olduğu Burçlar: Oğlak ve Boğa

Hastalıklar: Karaciğer rahatsızlıkları, Karın Bölgesi Hastalıkları ve Sinir Hastalıkları

Meslekleri: Yazar, Gazeteci, Yayıncı, Eczacı

Olumsuz Yönleri: Zor memnun olmak, Endişeli, Telaşlı, Eleştirel

Olumlu Yönleri: Titiz, Alçakgönüllü

Başak Burcu ve Yaratıcılıgı

Zodyak’ın altıncı burcu olan Başak burcunun asıl hedefi, kendi potansiyelini en üst seviyeye taşımaktır. Kendi düşüncelerini hiçbir düşünce etkileyemez. İstediği mükemmelliğe ulaşmak için elinden gelenin fazlasını yapar. Başak burçları vicdanlı ve dürüst olurlar. Düzeni organize eden ve disiplinli olmak gibi mükemmel becerileri vardır.Kendini tanır ve en iyi yönlerini tespit edip öne çıkarır. Kıvrak zekâya, hırsa ve sabra sahiptir.

Aşk Hayatı

Başaklar iyi konuşma özelliğine sahiptir, karşısındaki insandan da bunu bekler. Ulaşılabilir hedefleri olan eşleri tercih ederler. Başak, doğru eşini bulduğuna inandığında eşine sadık olur ve onu mutlu etmek için elinden geleni yapar. Sorumluluk sahibi kişiler Başak’ın aşkını anlayabilir.

Başak, dışarıdan anlaşılamayacak kadar zor görünse de oldukça samimi, sıcak ve dürüsttür. Başağın kalbini kazandıktan sonra unutamayacağınız bir sıcaklık içerisinde aşk yaşayacaksınız.

Maddi Durum ve İş Hayatı

Para konusunda oldukça tutumludur ve bu konuda risk almayı asla sevmez. Başaklar parayı idare ederken çok iyi araştırmalar yaparlar. Harcamalarının en büyük kısmını vitaminlere, spor kulüplerine ve bilgisayarlara yaparlar.

Başaklar iş hayatında da oldukça güvenilir kişilerdir. Yöneticilik hevesleri yoktur. Hizmet etmeye yönelik bir kişiliğe sahiptirler.İş konusunda asla duygusal davranmazlar. Çok iyi pazarlık yaparlar. Her zaman bir şeylerle uğraşırlar, hiçbir zaman boş durmazlar.

Sağlık Durumu

Bağırsakları ve sinir sistemini temsil ederler. Mide hastalıklarına yatkınlıkları vardır.Başaklar kendilerine daima özen gösterirler ve bu yüzden sağlıklı olurlar. Hasta olduklarında da uyumlu olurlar. Başakların çoğu sağlıklı olsa bile bazıları hastalık hastasıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git