Basen Eritme Hareketleri - saglikdas.com

Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri
16 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.652 kez okundu.

Basen Eritme Hareketleri Nelerdir?

Kimi bayanlar fazla kilolar ya da genetik sebepler nedeniyle, kalın basenlere sahiptir. Basen eritme hareketlerini düzenli olarak yapıp, sporu hayatınızın bir parçası haline getirip bir de doğru beslenirseniz,hiç hoşlanmadığınız basenlerinizi eritebilirsiniz.

Kimler Basen Eritme Hareketleri Yapabilir?

Basen eritme egzersizleri, yalnızca basenleri eritmek için geliştirilmemiş, normal fıtness hareketleri içerisinde olan, hareketlerdir. Ve isteyen her bayan rahatlıkla yapabilir.

Basen Eritme Hareketleri Zararlı mıdır?

Cardio olarak da bilinen bölgesel hareketler, yağ yakımı için vücudun tüm bölgelerini zorlamadan, bölgesel olarak incelmeyi hedeflemektedir. Ve uzun süre yapılsa bile, herhangi bir zararı yoktur.

Basen Eritme Hareketleri Zayıflatır mı?

Basen eritme hareketleri düzenli olarak yapıldığında, zayıflamaya katkı sağlar. Ancak bu hareketlerin yanında,beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde yapılan hareketlerin pek faydası olmayabilir.

Basen Eritme Egzersizleri Hangi Hareketleri Kapsamaktadır?

Basen eritme hareketleri1. Sırtüstü uzanarak iki ayağınızı birleştirin. İki ayağınız birleşik olarak karın ve ayaklarınızın arasında, 90 derece açı oluşturacak şekilde, ayalarınızı yukarı kaldırın. Sonra dizleriniz ve basenleriniz arasında 90 derece açı olacak şekilde, dizinizi bükün. Dizlerinizi açıp kapayarak, bu hareketi 20 defa tekrar ederek, 3 set tamamlayın.

Basen eritme hareketleri2. Sırtüstü yere uzanın. Ayaklarınızın topuklarını sandalyenin üzerine uzatın. Kalça, bel ve ayak kaslarınızı kullanarak, yerden yükselmeye çalışın. Yerden yükseldikten sonra 20 defa ve 3 set olarak, bir ayağınızı dizinizi bükmeden havaya doğru kaldırıp, tekrar sandalyenin üzerine indirin. Yavaş yavaş tekrar edin.

Basen eritme hareketleri3. Ayaklarınızı hazır ol pozisyonunda tutun. Vücudunuz dik olsun. Kollarınızı yan yana öne doğru uzatın. İçinizden dörde kadar sayarak, yavaşça dizlerinizi bükerek, yere doğru inip kalkın.20 kere tekrar edin ve 3 set olarak yapın.

Basen eritme hareketleri 4.Yere yüzüstü uzanın ve ayaklarınızı birleştirin. Dizlerinizi bükmeden, bacağınızı dik olarak, yukarı doğru kaldırın. Dışa ve içe yön kaybı olmadan havaya doğru kaldırılan bacağınızın, üst kısmını kalça, bel ve basen bölgesini de, kullanarak çalıştırın.20 defa tekrar edip, 3 set halinde yapın.

Basen eritme hareketleri 5.Yere dört ayak pozisyonda durun. Bacaklarınızı birleştirip, dizlerinizi yan yana koyun. Ellerinizi omuz genişliğinde açın ve başınız karşıya baksın. Bacaklarınızı 20 defa önce dizlerinizi bükmeden, havaya kaldırın. Ardından dizinizi büküp açarak, tekme atar gibi çalıştırın.3 set tekrar edin.

Basen eritme hareketleri 6.Bir önceki egzersizde olduğu gibi, dizler birleşik olarak yere yerleşerek, yine dört ayak pozisyonu alın. Bir ayağınızı diziniz bükülü olarak, yana doğru açın. Hareketi 20 kere tekrar edin.3 set halinde devam edin. Ancak uygulayacağınız hareketleri çok yavaş bir şekilde, yapmalısınız. Ancak yavaş bir şekilde yapıldığında, basen eritmek mümkün olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git