Bb Kremler - saglikdas.com

Bb Kremler

Bb Kremler
26 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.271 kez okundu.

Bb Kremler ve Önemi

BB (Blemish Balm) kremler,fondöten görevi görüp ciltteki kusurları kapatma görevi üstlenen kremlerdir. BB kremler güneşin zararlı ışınlarından ve çevresel etkenlerden korur ve yaşlanma karşıtıdır. Bu kremler ilk olarak Uzak Doğu’daki bayanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Uzak Doğulu kadınlar cilt kusurlarını kapatmak için farklı yollara başvurmuşlar ve sonunda BB krem geliştirilmiştir. Bu kremler cildi kapatırken ciltte herhangi bir tabaka oluşturmaz ve gözenekleri kapatmaz. Bu sayede cilt nefes alır ve sivilce oluşmaz. BB kremler o kadar rahattır ki yüzde bir şey hissettirmez, cildin rengi ile bütünleşir. BB krem tam da doğallıktan yana bayanların isteyeceği türde kremdir. Bu kremlerin en iyi özelliklerini sıralayacak olursak; kırışıklık kapatıcı ve giderici olması, güneşin zararlı ışınlarından koruması, yaşlanmayı geciktirmesi, sivilce kapatması ve iyileştirici etki göstermesi, cildi aydınlatması, leke gidermesi ve nemlendirmesidir.

BB Kremler Faydaları

Bu kremler hem yüze bakım yapar, hem de ciltteki dengesizlikleri kapatır. Aynı zamanda cildinize krem uygulanmış gibi değil de kendi doğal görüntüsüymüş gibi durur. İşte bu üç önemli özellik BB kremleri vazgeçilmez bir cilt ürünü yapmaya yeterlidir.Hemen hemen her markanın BB kremi olduğu için pek çok alternatif vardır. İstenilirse yağlı ciltler için BB krem ya da kuru ciltler için BB krem kullanılabilir. Diğer bir alternatif ise güneş koruma faktörü yüksek olan BB kremdir.

BB kremler akışkan yapıdadır. Bu özellik bazı kadınları korkutur. Fakat korkulacak veya tedirgin olacak bir şey yoktur. Çünkü bu kremler cildi yağlandırmaz ve sivilce oluşturmaz. Cildin kusurlarını mükemmel bir şekilde doğal olarak kapatır.BB krem uygulandıktan sonra cilt ile bütünleşmesi yaklaşık 10 dakika kadar sürer. Boyun bölgesine de sürülmesi tam anlamıyla bütünlük sağlar. Bu krem sayesinde kusursuz ve berrak bir cilt görünümüne kavuşulur.

BB krem direk nemlendirme görevini üstlenirler lakin çok kuru bir ciltte kullanılacaksa önce nemlendirici krem uygulanmalı ardından BB krem kullanılmalıdır. Fakat BB kremin uygulanacağı cilt karma cilt veya yağlı cilt tipindeyse önceden nemlendirici krem kullanımına gerek yoktur.Bu kremlerin olumsuz olan bir özelliği yoktur. Lakin çok hassas olan ciltlerde çok nadiren de olsa reaksiyon görülebilir. Bu durumda BB krem kullanımına ara verilmesi gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git