Bepanthen Krem - saglikdas.com

Bepanthen Krem

Bepanthen Krem
25 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.488 kez okundu.

Bepanthen Krem ve Etkisi

Pişik olma durumlarında kullanılan Bepanthen krem, çok etkili bir krem olup pişik ve yaraları tedavi eder. Bebeklerde kullanılmasının yanı sıra yetişkinlerde de bazı cilt problemlerinin iyileşmesinde oldukça önemli bir rol oynayan Bepanthen, Bayar Kimya tarafından üretilmektedir. Tek özellik içeren kremlere nazaran cildin her bölgesine etki eden krem, ileride oluşabilecek problemlerin de önüne geçilmesi için oldukça uygundur.

Bepanthen krem, tamamen bitkisel içerikli olup cilt problemleri ile savaşan önemli bir kremdir. Alerjik reaksiyonlara yol açmayan krem, uzmanların en çok tercih ettikleri kremler arasında yer almaktadır. Cerrahi cilt operasyonlarının bile tedavi amacıyla kullanılan krem, başka ilaçlarla da etkileşime neden olmamaktadır. Bepanthen’in hem kremi hem de merhemi bulunmaktadır. Krem olan Bepanthen yüz bölgesi için kullanıma uygundur. Merhem olan ise daha yağlı bir yapıya sahip olup tüm vücuda kullanılmakta ve daha çabuk iyileşme sağlamaktadır.

Bepanthen Krem ve Faydaları:

  • Pantotenik asidin ön maddesi olan dekspantenol etken maddesini içermekte ve cilt tarafından emilerek B5 vitaminine dönüşür.
  • B5 vitamini ile deri ve mukozanın yenilenmesi, ciltteki deformasyonun giderilmesi ve yenilenmesinde etkilidir.
  • Ciltte oluşan küçük yara, çizik ve kesiklerin iyileşmesinde
  • Pişik problemlerinde
  • Vitaminsiz ve kuruluğa yüz tutmuş ciltlerde
  • Hafif sıyrıklarda
  • Güneş yanıklarında
  • Emziren kadınların meme başı çatlaklarında
  • Yatalak hastaların yatma nedeniyle oluşan yaralarında oldukça faydalıdır.

Bepanthen krem, içerisinde bulunan epitalizan ve sikatrizan sayesinde kısa sürede iyileştirme etkisine sahiptir. Son derece basit olan kullanımı, yaralı ya da sorunlu bölgeye masaj yapılarak yedirilip sıkı şekilde bandajlama ile gerçekleştirilmektedir. Günde 2 kere uygulanan işlem ile tüm problemlerden rahatlıkla kurtulma sağlanır. Fakat 2 kereden fazla kullanmak cilde zarar verebileceği için dikkat edilmelidir. Özellikle kuru ciltlerde pul pul dökülme sorunu olanlar, sorunu çözmek için Bepanthen kreme başvurabilirler. Dudak haricindeki tüm yara ve çatlaklara kullanılabilen krem ve merhem ciltte kolay emilmektedir. Piyasadaki birçok krem ve merheme göre fiyatı da oldukça uygun olan kreme, tüm eczanelerden kolaylıkla ulaşılabilir. 30 gr’lık Bepanthen tüpün fiyatı 5 ila 7 lira arasında iken 100 gr’lık tüp 10 ila 15 lira arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git