Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları - saglikdas.com

Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları

Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları
26 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.156 kez okundu.

Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları Nelerdir?

Zayıflığı ve güzelliğiyle dikkat çeken Bergüzar Korel’in zayıflama sırlarını keşfettik ve sizlerle paylaşıyoruz. Bakliyatı bol miktarda tükettiğini ifade eden Bergüzar Korel, protein almayı ihmal etmediğini söylüyor. Karbonhidratı pek tercih etmeyen Korel, vücudun karbonhidrat ihtiyacını gidermek için ise haşlanmış pirinç yediğini söylüyor. Bol sebze ve meyve tüketiyor ve tükettiği bu sebze ve meyveleri organik pazarlardan yaptığı alışverişler sonucu elde ediyor. Yediği ürünlerin doğal ve organik olmasına büyük özen gösteriyor. Sebzelerden marulun kendisini çok şişirdiğini, marul yerine roka yemeyi tercih ettiğini belirtiyor.

Bergüzar Korel’in Zayıflama Sırları ve Tarifi

Her gün en az sekiz bardak su tüketiyor ve tükettiği suyun alkali olmasına çok dikkat ediyor. İçtiği suyun plastikle temas etmemiş olmasına önem veren Korel, plastik şişe kullanmadığını ifade ediyor. Ayrıca doktor tavsiyesi ile aktardan çeşitli bitkiler aldığını ve bu bitkileri kullanarak yaptığı çayları bol miktarda içtiğini söylüyor. Diyetinde ve beslenmesinde yaptığı tek hatanın tatlı tüketmek olduğunu söyleyen Korel, tatlı ihtiyacından vazgeçemediğini, fakat bu hatayı sağlıklı beslenerek vücudunun kapatabildiğini belirtiyor. Hızlı metabolizması sayesinde kilo almadığını ifade ediyor.

Bergüzar Korel’in zayıflama sırları arasında şöyle bir şey de var. Akşam yatmadan önce suya kuru kayısı ve ceviz koyuyor. Buna çubuk tarçın ekliyor. Sabah kalktığında önce bu suyu içen sonra da kuru kayısı ve cevizi yiyen Korel, bunun bağırsaklarını çalıştırdığını, metabolizmasını hızlandırdığını ve böylece kilo almamasını sağladığını belirtiyor.Siz de Bergüzar Korel’in uyguladığı bu yöntemleri uygulayıp zayıflayabilir ve bu zayıflığınızı koruyabilirsiniz. Zayıflamanın ötesinde burada bahsedilen her şey vücudun sağlıklı kalması ve sağlığını koruması için temel şeyler aslında. Örneğin günde sekiz bardak su içmek, bunun alkali su olmasına özen göstermek, organik olanlardan bol miktarda sebze ve meyve tüketmek bütün sağlık ve diyet uzmanlarının tavsiye ettiği şeyler.Aslında bunlar bildiğimiz şeyler fakat uygulama kısmında sorun yaşıyoruz. Bildiklerimizi uygulamaya başlayıp düzenli bir şekle sokunca ve bunu bir hayat tarzı haline getirince zayıflama ve sağlık doğal bir şekilde bizi buluyor zaten. Önemli olan uygulamak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git