Beyaz Çatlaklar Nasıl İyileşir - saglikdas.com

Beyaz Çatlaklar Nasıl İyileşir

Beyaz Çatlaklar Nasıl İyileşir
4 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.957 kez okundu.

Beyaz Çatlaklar Nasıl İyileşir?

 Beyaz çatlaklar nasıl iyileşir? Bu konuya gelmeden önce beyaz çatlağın ne olduğunu ve nasıl oluştuğunu bilmek gerekir. Öncelikle beyaz çatlak, zamanında kırmızı olan cilt çatlamasının zaman aşımına uğrayarak iyileşmiş halidir. Kırmızı olan çatlaklar beyaz forma geçerek kalıcılaşır. Bu tip çatlakları yok etmek doğal yöntemlerle neredeyse imkansızdır. Sadece daha az görülmeleri sağlanabilir. Klinik ortamlarda yapılan operasyonlar ise beyaz çatlakların giderilmesinde en etkin yöntemlerdir. Lazer tedavisi ya da estetik ameliyat sayesinde beyaz çatlaklardan büyük oranlarda kurtulmak mümkündür. Bu operasyonların fiyatları, çatlağın boyutuna ve derecesine göre ayrıca mevzu bahis kliniğin şöhretine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Beyaz çatlaklara uygulanan estetik ameliyatı, çatlakların neredeyse hiç gözükmemesini sağlar. Temel yöntem çatlak kısmı alarak deriyi kapatmaktır. Vajinal bölgeden göbek deliğine kadar olan çatlaklar bu yöntemle kolay bir şekilde giderilebilmektedir. Lazer tedavisinde ise derinin iyileşme süreci anormal derecede arttırılır. Birkaç seans sürebilen lazer tedavisi de bir diğer klinik yöntemidir.

Estetik ameliyatı sonrasında beyaz çatlaklar neredeyse tamamen iyileşir. Hamilelik sonrasında ya da kilo almaya bağlı olan çatlaklarınıza estetik ameliyatla kolay bir şekilde ve kalıcı olarak veda edebilirsiniz. Güvenilir bir doktora yaptırılan estetik ameliyatlarında herhangi bir olumsuz etki görülmez.

Ayrıca çatlak oluşumunu önleyici tavsiyeleri de şu şekilde sıralayabiliriz. Düzenli kullanılan esneklik arttırıcı ve nemlendirici kremler, çatlak oluşma riskini azaltan faktörlerdendir. Hızlı bir şekilde kilo almamaya dikkat etmek yani iyi bir diyet ve düzenli yapılan spor, çatlak oluşumunu azaltır. Bitkisel yağlar cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Bu yağlarla yapılacak düzenli cilt bakımı ile cildiniz daima sağlıklı olur ve beyaz çatlaklar nasıl iyileşir konusu sizin ilgi alanınızdan çıkar. Cildin esneklik kapasitesini arttırmaktan bahsetmiştik. Bu etkiyi sağlayan en doğal ve kolay etmen günlük düzenli su tüketimidir. Su tüketimine dikkat edilmediği sürece cildin esnekliği azalır ve çatlak oluşumu kolaylaşır. Son olarak duş esnasında cilde yapılacak masajların faydasından bahsetmek yararlı olacaktır. Masaj ve lifleme işlemleri, kan akışını hızlandırarak cildin daimi olarak zinde kalmasını ve kendini kolay onarmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git