Beyaz Kil Maskesi - saglikdas.com

Beyaz Kil Maskesi

Beyaz Kil Maskesi
26 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 4.381 kez okundu.

Beyaz Kil Maskesi Faydaları          

Kil maskeleri ayrı ayrı renklendirilir. Her cilt tipi için farklı kil cinslerinden farklı maskeler yapılır. Beyaz kil maskesi her cilt tipine uygundur ama çoğunlukla kuru cilde sahip olan bayanlar beyaz kil maskesini uygular.

4 ADET BEYAZ KİL MASKESİ TARİFİ

1. Kil Maskesi Tarifi: 3 yemek kaşığı beyaz kil gerekmektedir. Ayrıca 1 bardak sıcak suyu, 3 damla zeytinyağı ve 2 damla kayısı yağı temin ediniz. Kilin içine kayısı yağını ekleyip karıştırın ardından zeytinyağını da ekleyin. Krem kıvamında karışım elde edene kadar ılık su ekleyiniz. Kili yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. Bu maske ciltte lekelere ve siyah noktalara iyi gelir. Haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

2.Kil Maskesi Tarifi: 1 çay kaşığı beyaz kil, 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırınız ve karışımı cildinize uygulayınız. Karışım cildinizde kuruduğunda durulayın. Eğer yaptığınız maske cildinizde yanma yapıyorsa çok fazla beklemeyin.

3.Kil Makesi Tarifi: İhtiyacınız olanlar 2 tatlı kaşığı beyaz kil, 2 tatlı kaşığı gül suyu ve 2 tatlı kaşığı nişastadır. Bütün bu saydığımız malzemeler karıştırılır ve krem kıvamı elde edilir. Eğer elde ettiğiniz kıvam katıysa biraz daha gül suyu ekleyebilirsiniz. Yüzünüze sürüp 5 dakika sonra yıkayın. Bu maske cildinizde bulunan açılmış gözenekleri sıklaştırırken lekelerin görünümünün düzelmesine de yardımcı olur.

4.Kil Maskesi Tarifi: Malzemeler: 1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 çay kaşığı zeytinyağı,1 çay kaşığı limon suyudur. Saydığımız malzemeler karıştırılır ve ılık su eklenir. Karışımın kıvamı ne çok katı ne de çok sulu olmalıdır. Cildinize uygulayıp 5 dakika sonra yıkayınız; fakat yüzünüze sürerken göz kenarlarınıza ve ağız çevrenize çok yaklaştırmayınız. Buralarda kırışıklıklara sebep olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git