Beyaz Kil Maskesinin Faydaları - saglikdas.com

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları
27 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.474 kez okundu.

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Beyaz kilin içerisinde sayısız mineral vardır. Cilt sağlığı için gerekli olan bu mineraller, beyaz kil kullanımı sayesinde elde edilebilir. Beyaz kil tek başına cilt için kullanılabildiği gibi çeşitli maskelerde ve kozmetik ürünlerinde de kullanılmaktadır. Kadınların cildi erkeklere nazaran daha narin ve incedir. Bu sebeple kadın cildinin sürekli olarak bakımının yapılması gereklidir. Ancak bu şekilde sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşulur. Günlük olarak dışarıdan gelen: güneş ışınları, hava kirliliği, stres, yorgunluk gibi birçok etken, cildin sağlığının azalmasına enden olur. Beyaz kil sayesinde tüm bu olumsuzluklar giderilebilir. Evde basit malzemelerle çok rahat bir şekilde beyaz kil maskesi yapabilirsiniz. Beyaz kili çok uygun fiyatlara, hemen hemen her aktarda bulmanız mümkündür. Beyaz kil maskesinin faydalarını sizler için maddeler halinde derledik.

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları ve Görünümü

  • Beyaz kilin ciltteki sebum oranını düşürücü etkisi vardır. Bu sayede cildinizdeki gözenekler daha da küçülür. Sonuç olarak ise cildiniz daha genç ve pürüzsüz görünür. Ayrıca gözeneklerin açıklıklarının kapanması sayesinde, bu deliklere kir kolay kolay giremez ve siyah nokta oluşumu da bu şekilde önlenmiş olur.
  • Beyaz kil maskesinin faydaları sayesinde ciltteki pürüzlü yapı azalır. Ayrıca beyaz kilin detoks etkisi de vardır. Düzenli kullanımlarda ciltteki toksinler atılır.
  • Beyaz kil kullanımından sonra cilt daha parlak görünür. Her kullanımdan sonra cildiniz tazelenir ve güzellik kazanır.
  • Beyaz kilin içeriğinde bulunan birçok mineral sayesinde cildiniz derinlemesine beslenir. Cildin belirli bir sağlık kapasitesine ulaşması için bünyesinde bazı mineralleri barındırması gerekir. Bu minerallerin büyük bir çoğunluğu da beyaz kilde mevcuttur.

Beyaz Kil Maskesinin Kullanımı

Beyaz kilin çabuk kuruyan bir yapısı vardır. Kili nemlendirip cildinize sürdükten sonra, 5 – 10 dakika içerisinde kil kurur. Bu  sebeple yüz kaslarınızı fazla hareket ettirmemeniz gerekir. Çünkü küçük bir hareket ile maske çatlar ve etkisi azalır. Beyaz kil maskesini kullandığınız vakitlerde sırt üstü uzanmanızı tavsiye ediyoruz. İstenilen faydayı sağlayabilmek için gerekli olan süre geçtikten sonra ise cildinizi yumuşak hareketlerle temizleyiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git