Beyaz Saçlar İçin Şampuan - saglikdas.com

Beyaz Saçlar İçin Şampuan

Beyaz Saçlar İçin Şampuan
5 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.440 kez okundu.

Beyaz Saçlar İçin Şampuan ve Kullanımı

Beyazlayan saçlar, er ya da geç herkesin yaşadığı bir sorundur. Genetik sebepler, yaşın ilerlemesi, beslenme sorunları, olumsuz hava ve çevre koşulları gibi sebeplerle beyazlayan saçlar, kadın erkek herkesin korkulu rüyasıdır. Çünkü saçların beyazlaması yaşlanmanın en belirgin göstergelerindendir ve kimse yaşlı görünmek istemez Saçların beyazlaması kimi insanda erken yaşlarda başlarken; kimi insanlar yaşlanıp öldüğünde dahi birkaç tel beyaz saçı olur. Biraz önce saydığımız etkenlerin bir araya gelmesi, bu durumu oluşturur. Bundan dolayı stresten uzak durmak, sağlıklı beslenmek, özellikle B vitamini alımına dikkat etmek, olumsuz çevre koşullarından kaçınmak gerekmektedir. Ancak kalıtsal temelli saç beyazlamasının önüne geçmek oldukça zordur ve çaba ister.  Saçların daha geç beyazlaması, beyazların önüne geçilmesi için beyaz saçlar için şampuanlar üretilmektedir. Bu şampuanların kullanılması ile beyaz saç çıkışının azaldığını göreceksiniz.  Dilerseniz beyaz saçlar için şampuan çeşitlerine şöyle bir göz atalım:

Beyaz Saçlar İçin Şampuan ve Çeşitleri

Dexe Şampuan: Çin alternatif tıbbının dünyaya kazandırdığı Dexe Şampuan, bitkisel kaynaklı bir üründür. İçerisinde oksidan bulunmadığı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İlk uygulamada faydasını görmeye başlayacağınız Dexe’yi 20 günde bir kullanmalı, uygulamadan 5 dakika sonra saçlarınızı yıkamalısınız.

Dermaderm Beyaz Saç Karşıtı Bitkisel Şampuan: Haftada iki kez kullanılması önerilen Dermaderm, multivitamin içeriklidir ve üç haftada beyazlarınızdan kurtulmanızı sağlar.

Moliva Şampuan: Hem erkekler hem de kadınlar için uygun olan Moliva, tamamen bitkisel kaynaklı bir şampuandır. Islak saç üzerine uygulanır ve beyazların azalarak bitmesini sağlar.

Grey Avay Şampuan: İçeriğinde asetat, kurşun ve paraben yoktur; tamamen bitkisel kaynaklıdır. Bundan dolayı da sağlıklı çözümler sunar. Uygulamadan sonra 5 dakika kadar bekletilip yıkanmalıdır. Saç boyaları ile karıştırılmamalı, röfleli saçlara uygulanmamalıdır.

Loreal Silver Beyaz Saçlara Özel Şampuan: Nemli saçlara uygulanan Loreal Silver, içeriğindeki amino asitler sayesinde saç tellerini besler. Haftada iki kez uygulanır ve beyazlamayı durdurur.

Wella SP Men Silver Beyaz Saçlar İçin Şampuan: Erkekler için üretilmiştir. Cilde oldukça uygundur ve uygulandıktan sonra 2 dakika bekletilerek yıkanır.

Ozoderm Grey Hair: Hem şampuan hem de losyon olarak satılmaktadır. Her iki şekilde de beyazlarla mücadele eden Ozoderm, haftada iki kez uygulanmalıdır. İkisini birlikte kullanmak, daha etkili çözümler sunacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git