Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm
5 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.974 kez okundu.

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm?

Beyaz saçlara bitkisel çözüm önerileri ile müdahale etmek mümkündür. Çeşitli bitkisel kürleri evde kolayca hazırlayarak beyazlamaya yüz tutmuş saçlarınızın tekrar koyulaşmasını sağlayabilirsiniz. Saçların özellikle de erken beyazlaması genetik faktörlere bağlıdır. Fakat saçların beyazlamasında vitamin ve mineral eksikliği de büyük rol oynamaktadır. Alkol ve sigara tüketimi de saç beyazlaması sorununu tetiklerken kimi zaman ruhsal bozukluklar kimi zaman da yanlış beslenme sonucu saçlar daha çabuk beyazlaşır. Özellikle de ailenizde erken saç beyazlaması sorunu var ise mutlaka önlem almalı saçınızın beyazlamasını önleyecek maske ve kürler uygulamalısınız.

Beyaz Saçlara Bitkisel Çözüm ve Tarifi

  • 4 damla limon suyu
  • 1 kahve fincanı frenk üzümü
  • 2 yemek kaşığı badem yağı

Malzemeler iyice karıştırılıp saçlar suyla nemlendirildikten sonra masaj yapılarak iyice yedirilir. 1,5- 2 saat kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkanır. Her hafta düzenli olarak yapılan uygulama, saçların beyazlamasını geciktirecektir.

3-4 tane ceviz kabuğu iyice dövülür. Bir tutam ceviz kabuğu suda kaynatıldıktan sonra dövülmüş kabuklar üzerine eklenir ve 15-20 dakika demlenmesi beklenir. Daha sonra masaj yapılarak saça iyice yedirilen karışım 1 saat sonra yıkanır. Haftada 1 kez yapılan uygulamanın 1 ay sonunda yarattığı etkiye inanamayacaksınız.

  • 30 gram havuç tohumu yağı
  • 20 gram ceviz yağı
  • 10 gram ısırgan tohumu yağı
  • 10 gram çörek otu yağı

Bir kâsede karıştırılan malzemeler saça iyice sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra bitkisel içerikli şampuanla yıkanarak haftada 1 kez uygulamaya devam edilir.

  • Bir tutam kurutulmuş gül yaprağı
  • 1 çorba kaşığı badem yağı

Gül yaprakları ufalanıp yakılarak elde edilen kül badem yağı ile karıştırılır ve saçlara iyice sürülür. Haftada 1 defa uygulanan işlem 30 dakika saçta bekletildikten sonra yıkanır. Düzenli olarak uygulanan işlem saçların daha geç beyazlamasını ve beyazlayan saçların da renginin koyulaşmasını sağlayacaktır.

1 çay kaşığı çörek otunu havanda iyice dövüp içine 1 yemek kaşığı yoğurt karıştırarak 1 ay boyunca her gün yenmelidir. Daha sonra 1 hafta ara verip tekrar başlanmalıdır. Bu şekilde devam edilen kür ile saç beyazlaması önlenmiş olacaktır. Beyaz saçlara bitkisel çözümler uygulanarak beyazlamanın önüne geçilecek, hatta tekrar renginin koyulaşması sağlanacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git