Biberiye Çayının Faydaları - saglikdas.com

Biberiye Çayının Faydaları

Biberiye Çayının Faydaları
7 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.329 kez okundu.

Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir?

Biberiye çayı pek çok faydaları içerisinde barındıran, şifa özelliği olan bir çaydır. Biberiye bitkisi çay olarak kullanılabildiği gibi yemek ve salatalarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Biberiye pek çok yerde yetişme özelliği olan, özellikle et yemeklerine çok yakışan, bir bitki olmakla birlikte çay olarak tüketildiğinde de sayısız faydaları vardır.

Biberiye Çayının Faydaları

  • Biberiye çayını günde iki kere içerek vücudunuzda bulunan toksinlerinizin dışarı atılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Biberiye çayının faydaları arasında kalbinize, beyninize bol oksijen almanızı sağlamasını da sayabiliriz.
  • Dikkat eksikliği ve yoğunlaşma güçlüğü yaşıyorsanız biberiye çayı içmelisiniz.
  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için biberiye çayından faydalanmalısınız. Biberiye çayı zayıf olan bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için mutlaka içilmesi gereken çaylar arsındadır.
  • Sık sık kabızlık sorunu yaşayanlar için mucize bir etkisi olan biberiye çayı tuvalet zorluğu yaşayanların da tüketmesi gereken bir çaydır.
  • Özellikle mide rahatsızlığı yaşayan kişiler biberiye çayı içerek bu rahatsızlıklarından kurtulabilir.
  • Biberiye çayına devam ettiğiniz takdirde migren ve baş ağrılarınızın geçtiğini görecekseniz.
  • Stresli bir işe sahipseniz biberiye çayı içerek gevşeyebilirsiniz.
  • Hafıza güçlendirme özelliği de bulunmaktadır.

BiberiyeÇayı Nasıl Hazırlanır

Kaynamış suyun içerisine 1 çay kaşığı biberiye otu atın ve demlenmeye bırakın. 10 dakika sonra altını kapatarak soğumasını bekleyin. Ilık olarak tüketmeniz gereken biberiye çayının faydaları saymakla bitmiyor.

Her gün yemeklerden 1 saat sonra içebilirsiniz. Günde 2 bardak içeceğiniz bu mucize etkileri olan çay sayesinde, pek çok rahatsızlığınızı giderebilir ve bağışıklığınızı güçlendirerek, hasta olmanın önüne geçebilirsiniz.

Biberiye Çayının Zararları

Biberiye çayı bilinen hiçbir zararı olmayan şifalı bir çaydır. Pek çok yerde kolayca bulabileceğiniz biberiye bitkisini, yemek ve salatalarda kullanabilir, çay olarak demleyip içebilirsiniz.

Eğer süt veren bir anneyseniz veya hamileyseniz, doktora danışarak kullanmalısınız. Bu dönemlerde kullanacağınız her türlü bitki çayı mutlaka doktora danışarak kullanılmalıdır. Bunun dışında mide ülseriniz varsa biberiye çayını kullanmaktan kaçınmalısınız.

Kolit ve kanama riski olan hastalıklarda da biberiye çayı içilmesi tavsiye edilmemektedir. Bu rahatsızlıklarınız varsa biberiye çayı içmemelisiniz. Eğer saydığımız hastalıklara sahip değilseniz biberiye çayının faydalarından yararlanabilir ve gün içerisinde 2 bardak içebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git