Bitkisel Çayların Faydaları - saglikdas.com

Bitkisel Çayların Faydaları

Bitkisel Çayların Faydaları
27 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.289 kez okundu.

Bitkisel Çayların Faydaları ve Önemi

Bitkisel çayların faydaları aracılığı ile hayal ettiğiniz forma kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız bitkisel çaylar sahip olduğu özler aracılığı ile kişinin zinde kalmasını destekleyerek kilo vermesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda cildin canlı ve parlak görünüme sahip olmasını destekliyor. Bitkisel çayların faydaları aşağıdadır.

Bitkisel Çayların Faydaları ve Çeşitleri

Form çayı: Kilo vermeniz için ideal çay türleri arasında öncülüğünü koruyan form çayı aynı zamanda vücuttaki toksinlerin de atılmasını sağlamaktadır. Kabızlık problemini gidererek iştah kapatan forma çayı kolesterolü de dengede tutmaktadır.

Zencefil çayı:  Soğuk algınlığı problemini geride bırakarak grip sorununu çözüme kavuşturan zencefil çayı aynı zamanda antiseptik özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Metabolizmanın güçlenmesini sağlayan zencefil çayı solunum yollarında meydan gelen enfeksiyon sorununu da çözüme kavuşturmaktadır.

Defne çayı: Özellikle kas ağrıları için biçilmiş bir kaftan olan defne çayı romatizma problemini de ardınızda bırakmanızı sağlayacaktır. Ödem attırıcı özelliği ile ön plana çıkan bu bitki aynı zamanda en iyi safra sökücüler arasında yer almaktadır.

Kereviz tohumlu çay: Prostat problemini tamamen çözüme kavuşturan kereviz tohumlu çay kanı temizleyerek iltihap sorununun sona ermesini destekler. Canlılık veren kereviz tohumlu çay idrar yolunda oluşan enfeksiyonlar için de birebirdir.

Bamya çiçeği yağı: Kandaki şeker oranındaki düzensizlikleri çözüme kavuşturan mucizevi bamya çiçeği yağı şeker hasta olan kişiler sıklıkla tercih ettiği bitkiler arasında yer almaktadır.

Ayrık otu çayı: Kabızlık problemini çözüme kavuşturarak sindirim sitemini düzene sokan ayrık otu çayı aynı zamanda hemoroide karşı iyi gelmektedir.

Okaliptüs çayı: Bronşite karşı etkili olan okaliptüs çayı göğsü yumuşatarak boğazda meydana gelen iltihap problemini çözüme kavuşturur.

Hindiba çayı: Mide kramplarına iyi gelen hindiba çayı karaciğerde meydana gelen yağlanma sorununu çözüme kavuşturur. Sinir sistemini sakinleştirerek rahatlatan hindiba çayı aynı zamanda ciltte meydana gelen iltihapları da kurutur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git