Bitkisel Cilt Bakımı - saglikdas.com

Bitkisel Cilt Bakımı

Bitkisel Cilt Bakımı
27 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.255 kez okundu.

Bitkisel Cilt Bakımı Faydaları

Bitkisel cilt bakımı ürünleri bitkisel kremlerden ve yağlar oluşmaktadır. Bitki özlerinden üretilen bu kremler vücut ve yüz bölgesinde pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm sağlar. Cilt bölgesinde nemlendirme yapar. Tariflerini verdiğimiz bu bakım ürünlerinin çoğunu aktarlardan temin edebilirsiniz.

Bitkisel Cilt Bakımı ve Yağları

Kayısı Kremi ve Yağı: Cilt bakımında cildinize uygulayabileceğiniz en güzel bitkisel bakım kremlerinden bir tanesi kayısı kremidir. Cildinize kayısı kremi sürerek güneş lekelerinden ve güneşin sebep olduğu yanıklardan kurtulabilirsiniz. Bunun yanında kayısı yağını da bakım için cildinize uygulayabilirsiniz. Kayısı yağını bir miktar su ile incelttikten sonra pamuk yardımı ile cildinize sürünüz.

Buğday Yağı: Başka bir cilt bakım ürünü olarak buğday yağını verebiliriz. Bu yağı cildinize sürdüğünüz zaman cildiniz belli bir süre sonra porselen gibi pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır. Yalnız cildinize sürdüğünüz yağların % 100 doğal olmasına özellikle dikkat etmelisiniz.

Kantaron Yağı: Cildinizde oluşmuş olan her türlü lekeye oldukça iyi gelen bir yağdır. Kantaron bitkisini kaynatarak kullanabileceğiniz gibi yağından da faydalanabilirsiniz. Bu bitkinin iki çeşidi bulunmaktadır. Sarı ve kırmızı kantaron bitkisidir. Cildiniz için kullanacağınız kantaron yağı kırmızı renkli kantaron bitkisinden üretilmelidir.

Jojoba Yağı: Bu yağda bayanların cilt bakımlarında en çok kullandıkları bitkilerden bir tanesidir. Özellikle saç bakımında kullanılan ve saçlarda harikalar yaratan bu yağ ciltte da aynı şekilde harikalar yaratmaktadır. Bitkisel yağları düzenli bir şekilde kullandığınız zaman cildinizdeki iyileşmeyi görürsünüz.

Soya Yağı: Bu yağ da cildinize uygulayabileceğiniz yağlardan biridir. Soya yağı sayesinde cildiniz ihtiyacı olan cilt esnekliğini kazanmaktadır. Cildinizdeki ince kırışıklıklara oldukça iyi gelen soya yağı her gün düzenli olarak cilde uygulanmalıdır.

Üzüm Çekirdeği Yağı: Bu yağ da cilde canlılık kazandırır. Cildinize uyguladığınız süre boyunca sabahları uyandığınız zaman cildiniz duru ve temiz bir görünüme sahip olur. Bitkisel yağları su ile seyreltip cildinize uygulamanız size daha faydalı olacaktır.

Yukarıda saydığımız yağların birkaçını bir arada kullanabilirsiniz ama herhangi bir reaksiyonda birini listeden çıkarmanız gerecektir. Bitkisel ürünleri deneyerek faydalarını zamanla tecrübe edeceksinizdir. Bitkisel yağları kullanmaktan hoşlanmayan kişiler bu yağların kremlerini de kullanabilir. Bitkisel cilt bakımında kullandığımız çoğu bitkiler istenilen etkiyi düzenli kullandığınız takdirde göstermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git