Bitkisel Dudak Dolgunlaştırma - saglikdas.com

Bitkisel Dudak Dolgunlaştırma

Bitkisel Dudak Dolgunlaştırma
8 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.588 kez okundu.

Bitkisel Dudak Dolgunlaştırma

Bitkisel dudak dolgunlaştırma yöntemleri günümüzde geliştirilen pratik ve bitkisel olması nedeniyle doğal olan tekniklerden birisidir. Bitkisel yağlar ve mineraller sayesinde uzun ve acı veren estetik operasyonlardan geçmeden dolgun dudaklara kavuşmak mümkün olabilmektedir.

Tarçın yağı ile dudak dolgunlaştırma

  • Tarçın yağı dudak dolgunlaştırmak için kullanılan yağlardan birisidir.
  • Cildi hassas olan kadınların tarçın yağı kullanırken dikkatli olması gerekmektedir.
  • Dudakların kalınlaşmasını sağlayan tarçın yağı yöntemi aynı zamanda dudak kenarındaki çizgilerin de kaybolmasını sağlamaktadır.
  • Tarçın yağı ile dudak dolgunlaştırılması

 2 damla tarçın yağı ile 2 damla hakiki zeytinyağını bir çay tabağına döktükten sonra karıştırın. Daha sonra bu karışımı ellerinizle dudaklarınıza uygulayın. Uygulamadan hemen sonra dudaklarda bir yanma hissi olacaktır. Fakat daha sonra bu yanma hissi geçecektir

Acı biber ile dudak dolgunlaştırma

  • Kırmızıbiber doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri arasında en çok kullanılan maddelerden birisidir. Direkt olarak dudaklara uygulanan kırmızıbiber ilk etapta dudaklarda bir yanma hissi oluşturacaktır.

Acı biber yağının kullanımı nasıldır?

  • Dudak parlatıcısı ve ruj üzerine 2 damla acı biber yağı damlatılır. Bu uygulama haftada 2 veya 3 defa yapılmalıdır. Bu şekilde kalın dudaklara sahip olmak mümkündür.

Karanfil yağı ile kalın dudaklara sahip olma

  • Karanfil yağı da en az tarçın yağı kadar dudak dolgunlaştırmada kullanılan önemli bir bitkidir. Dudaklara uygulandığı zaman dudaklar üzerinde hafif bir yanma hissi uyandıracaktır. Fakat düzenli ve kontrollü bir şekilde uygulandığında kalın dudaklara kısa bir süre içinde sahip olmak mümkündür.

Karanfil yağının uygulanması

  • Karanfil yağı ve zeytinyağını eşit oranda karıştırdıktan sonra dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda parlatıcınızın içerisine 3 – 5 damla koyup düzenli olarak da kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Bitkisel dudak dolgunlaştırma yöntemleri arasında bu gibi teknikler bulunmaktadır. Bunların yanında dudakları diş fırçası ile her gün fırçalamak da bir diğer yöntemdir. Bu uygulama birçok ünlü tarafından da uygulanmaktadır. Etkisinin oldukça yüksek olduğu da bilinmektedir. Bu yağlardan kullanmak istemediğiniz zaman diş fırçası yöntemi ile dudaklarınızı kalınlaştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git