Bitkisel Nasır Tedavisi - saglikdas.com

Bitkisel Nasır Tedavisi

Bitkisel Nasır Tedavisi
18 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.164 kez okundu.

 Bitkisel Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır

Derinin üzerinde oluşan sertlikler olan nasırlar genellikle ayaklardan görülen hastalıklardan biridir. Nasırlar kimi zaman ellerde de görülebilmektedir. Ayak derisine bazı sebeplerden dolayı baskı uygulandığında deri sertleşmekte ve işlevini kaybetmektedir. Bu nedenle bazı destek ürünlerine ihtiyacı olan derinin, yenilenmesi için bu ürünler şarttır. Evde nasır tedavisi için hazırlayabileceğiniz bitkisel tarifler aşağıda belirtilmiştir.

Bitkisel Nasır Tedavisi Çeşitleri

Limonla Yapılan Bitkisel Nasır Tedavisi

  • Yarım çay kaşığı kadar limon suyu
  • Yarım çay kaşığı kadar su
  • Altı adet de aspirin

Un haline gelene kadar altı adet aspirin ezilmelidir. Daha sonra içine yarım çay kaşığı limon ile yarım çay kaşığı su eklenmelidir ve nasır olan bölgeye bu karışım sürülmelidir. Karışım sürülen bölgenin üzerine sıcak hale getirilmiş olan nemli bir bez örtülmelidir. On dakika sonra bezi kaldırdığınızda nasırlı sert derinin yumuşadığını göreceksiniz. Bu işlemden sonraki uygulama süngertaşı yardımı ile derinizi ovalamak olmalıdır. Böylece nasır yumuşar ve düzelme yoluna girer.

Kırmızı Soğan İle Nasır Tedavisi

  • Bir tane kırmızı soğan

İlk olarak soğanın suyu sıkılmalıdır. Daha sonra sıkılan soğan suyu nasır bulunan bölgeye sürülmelidir. Yavaş hareketler eşliğinde bir bez yardımı ile nasır bölgeye sürülmelidir. Nasırlı derinizin bu işlemi günde dört kez yaptığınız takdirde kısa zaman içerisinde yumuşadığını göreceksiniz.

İncir İle Nasır Tedavisi

  • Bir tane kuru incir
  • Bir miktar da kına

Bir tane kuru incir ikiye bölünmelidir ve üst kısmına kına konulmalıdır. Daha sonra nasırlı bölge üstüne hazırlanan kınalı incir sarılmalıdır. Bu şekilde üç gün beklenmeli ve üç günden sonra nasırı kontrol etmek için çıkarılmalıdır. Bitkisel bir kür olan bu tedavi yöntemi, sertleşmiş derinin yumuşaması için ideal ve birebirdir.

Doğal Nasır Tedavisi

  • İki tane sarımsak
  • Tuz
  • Bir tatlı kaşığı elma sirkesi

 

İlk önce iki tane sarımsak fırında pişirilmelidir. Fırından çıkarılan sarımsak ezilerek bir tatlı kaşığı elma sirkesi ile karıştırılmalıdır. Sarımsağın tuzla ezilmesi nasırlar için daha faydalıdır. Elma sirkesi ile karıştırılan sarımsak nasırlı bölgeye sarılmalıdır. Sabah ise sarılan sarımsak alınmalıdır.

Domatesle Yapılan Nasır Tedavisi

  • Bir tane domates

Bir tane domates ince dilimler halinde kesilmeli ve bu dilimler nasırlı bölgeye koyularak bağlanmalıdır. Uyumadan önce bu işlem yapılması, sabah ise çıkarılmalıdır. Beş gün uygulamadan sonra nasırda ciddi iyileşmeler görülür.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git