Bitkisel Varis Tedavisi - saglikdas.com

Bitkisel Varis Tedavisi

Bitkisel Varis Tedavisi
28 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.236 kez okundu.

Bitkisel Varis Tedavisi ve Önemi

Varislerin ağrısını, şişliğini, kramplarını hafifletmek için doğal tedaviler mevcuttur. Aktarlardan edinebileceğiniz malzemeleri evinizde yapıp varisli bölgenin ağrısını azaltabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bitkisel varis tedavisi varislere direkt etki edip kaybolmasını sağlamaz, ancak varisli bölgenin ağrısını hafifletebilir. Bitkisel varis tedavisi için hazırlanıp, denenmiş formülleri bu yazıda bulabilirsiniz.

Bitkisel Varis Tedavisi ve Yöntemleri 

1. yöntem: Varisli bölgeyi saracak kadar lahana yaprakları suda kaynatılır. Süzdükten sonra lahanalar ılımaya bırakılır. Daha sonra lahana yaprakları bacaklara sarılıp 1 saat bekletilir.

2. yöntem: Önce 1 bardak suyu kaynatın, ardından 4 gram kadar rezene konur. 10 dakika demlenir. Bu çayı günde 2 bardak içebilirsiniz.

3. yöntem: Bir miktar turunç kabuğu havanla toz haline getirilir. Üstüne limon sıkılır ve karıştırılır. Bu karışımı günde 1 kez varisli bölgeye sürebilirsiniz.

4. yöntem: Çobançantası otunu önce küçük doğrayıp bir kap içinde üstüne sirke koyulur. Bu karışımı 10 gün kadar güneşin altına koyun. Daha sonra masajla bacaklarınıza uygulayın.

5. yöntem: Ilık suya 1 yemek kaşığı bal atılarak eritilmesi sağlanır. Daha sonra üzerlik tohumu havanda dövüldükten sonra bu suya katılır. Bu karışım günde 3 kez içilir.

6. yöntem: 1 bardak suyu kaynatıp içine fındık ağacı kabuğuyla ceviz ağacı kabuğu atılır. Daha sonra bu su pansumanla varislere uygulanır.

7. yöntem: Bir diğer bitkisel varis tedavisi olarak 1 litre suya çobançantası otu, atkuyruğu otu, at kestanesinin kabuğu ve kekik atılır. Kaynatılıp demledikten sonra bu çay günde 3 kez içilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git