Boğa Burcu - saglikdas.com

Boğa Burcu

Boğa Burcu
28 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.247 kez okundu.

Boğa Burcu ve Önemi

Güzelliğin, güzel sanatların ve sevginin temsilcisi Venüs, Boğa Burcu’ nun temsilcisidir. Ayrıca Boğa Burcu’ nun elementi toprak, cinsiyeti dişildir. Oldukça sıcaklı ve ne istediğini bilen, güvenilir bir kişiliktir.

Boğa Burcu ve Özellikleri

-Boğa Burcu’ nun özelliği “melankoli”dir.

– Müzikle uğraşması, güvenilir olması, sessizliği karakteridir.

-Cuma uğurlu günüdür.

-Zümrüt uğurlu taşıdır.

-Koyu yeşil, krem, gök mavisi ve pembe boğa burcunun renkleridir.

-Pembe karanfil ve kırmızı gül çiçekleridir.

-En sık yaşadığı hastalıklar boğaz ağrısı, yağ kistleri, burun ve göz akıntılarıdır.

-Yengeç, balık, başak ve oğlak burçları ile uygun eş olacaktır.

-Oldukça yetenekli boğa burcu insanları her mesleği yapabilir. Özellikle askerlik, doktorluk, endüstri üzerine mesleklerde başarılı olacaktır.

-Dürüstlüğü, aşırı duygusallığı ve buna bağlı anlayışlılığı, şefkati ve cömertliği, yeri geldiğinde soğukkanlı yapısı, pratikliği, üretken ve verimli olması, pratikliği ve başladığı işi bitirmesi olumlu yönlerindendir.

-Sebepsiz yere ve haddinden fazla inatçı yapısı, rahatını bozmayı sevmeyen, sevdiği ne olursa olsun paylaşmak istemeyen, kıskanç, mesafeli, yeniliğe ve değişime karşı yapısı boğa burcu insanının olumsuz yönlerindendir.

Boğa burcu insanı sadeliği, rahatlığı, güvenliği, sessizliği, doğallığı arar. Müzik ve samimi arkadaşlar, sevdiği manzaralar sakinleştirir. En sevdiği uğraşlar arasında toprakla ilgilenmek geldiği gibi resim yapmak ve enstrüman çalmakta gelir. Sadelik hayatının amacıdır. Her konuda ulaşmaya çalıştığı sağlamlık, denge ve güvenirliliktir. Duygusallığı ve romantikliği sebebiyle kısa ilişkileri sevmez. Gösteriş ve ışıltıdan çok etkilenmez.

İnatçılığı, materyalistliği ve günlük rutininin dışına çıkma korkusuyla sıkıştığını hisseder. Maddiyatı, insanlar arasındaki ve deneyimleri arasındaki denge saplantılı hale gelebilir.  Aradığı şey aslında içsel emniyettir. Kişisel problemler ve öfke sorunları yaşamaz. Fakat iç huzuru ile güvence duygusunu birbirine karıştırabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git