Bölgesel Zayıflama Yöntemleri - saglikdas.com

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri
29 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.042 kez okundu.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Uygulaması

Özellikle masa başında çalışanların problemi olan göbek yağları, bölgesel zayıflama yöntemleri ile kolayca erimektedir. İncelmek uğruna sıkı diyetler ve yoğun spor aktivitelerine girildiği halde bölgesel fazlalıklar başımızı ağrıtabilir. Özellikle vücudunuzdaki lokal fazlalıklarla mücadele edebilmek için birçok farklı bölgesel zayıflama yöntemleri bulunmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Çeşitleri

Lazer Lipoliz İle Bölgesel Zayıflama:

Gelişen teknoloji ile birlikte son dönemlerde tıpta da oldukça fazla gelişmeler olmuştur. Bölgesel zayıflama konusunda son dönemlerde bayanların en çok kullandığı yöntem olan lazer lipoliz, ultra viole lazer ışınları ile kalıplaşmış yağlar parçalanarak incelme sağlanmaktadır.

Vshape Bölgesel İncelme Yöntemi:

Vshape yöntemi, bölgesel fazlalıklar ve selülitlerle mücadelede etkili bir yöntemdir. Vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan işlem, yağları parçalayan ve dışarı atan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getirmektedir.  Radyo frekanslar, yağların yakılmasının yanında cilde kolajen ve elastin sentezi sağlayarak sıkılığı arttırmaktadır.

Birçok farklı yöntemle olduğu gibi spor yaparak da bölgesel kilolardan ve yağlardan kurtulmak mümkündür. Özellikle bazı bölgelerde biriken yağlar, hareketsizlik sonucu kan dolaşımının yavaş olması ile ortaya çıkmaktadır. Spor yaparak sorunlu bölgeyi çalıştırmak, istenilen sonuca ulaşmaya yardımcı olacaktır. Düzenli olarak yürüyüş yapmak bacaklarda, mekik çekmek karın ve göbekte, şınav çekmek kollarda yeterli incelmeye ve sıkılığa yardım edecektir. Spor eşliğinde günlük su tüketiminin arttırılması ve beslenmeye dikkat edilmesi de incelmenin ana kaynaklarındandır.

Bölgesel kilolardan kurtulabilmek için çeşitli kozmetik markaları da farklı kremler üretmiştir. Bu inceltici kremlerde bölgesel zayıflama konusunda oldukça yardımcıdır. Yapılan diyet, spor ve çeşitli uygulamaların yanında, kaliteli markaların ürünlerini kullanarak kısa sürede istenilen sonuca ulaşılabilir. Bu ürünlerin kullanılmasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise sürekli ve aksatmadan kullanımdır.

Son günlerde oldukça popüler olan pilates ile göbek, kalça, bel, basen, bacak ve kollarda, istenilen inceliği yakalamak mümkündür. Bölgesel zayıflama denilince bilinmesi gereken en önemli husus, bölgesel zayıflamanın bir kilo verme yöntemi değil vücudun belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması amacıyla çeşitli yöntemler kullanmasıdır. Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümünde yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek vücuttan uzaklaştırılması hedeflenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git