Bölgesel Zayıflama - saglikdas.com

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama
29 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.110 kez okundu.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Yapılır?   

Yenilikçi bir egzersiz programı kullanarak inatçı fazlalıklarınızdan kurtulmanız mümkün. Ayrıca bölgesel zayıflama egzersiz programında koşmanıza da gerek yok.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Hareket – 1 – ( Diz Değdirme )

Ayaktayten bacaklarını kalça genişliğinde açıp ellerini kalçalarının üzerine koy ve göğsünü dikerek omuzlarını geride tut. Gövden dik ve karnın sıkı bir şekilde ileriye doğru sağ ayağınla büyük bir adım at ve iki dizini birden bükerek lunge poziyonuna alçal. Ardından sol ayağının topuğuna bastırarak doğrul ve ilk pozisyonuna geri dön. Diğer ayağınla hareketi tekrar et.

Etkisi: basen, kalça, bacak ön, arka baldır inceltir.

Hareket – 2 – ( Alternatif Ağırlık )

Ayakta iken bacaklarını omuz genişliğinde açıp ayaklarının arasına dambıl koy. Dizlerini bükerken kalçanı geriye it ve sağ elinle ağırlığı tutup sırtın düz ve karnın sıkı bir şekilde ayağa kalkıp ağırlığı omuz hizana getir. Hareketi tersten yaparak başlangıç pozisyonuna dön ve sol elinle hareketi tekrar et.

Etkisi: Kalça ve bel bölgesini zayıflatırken ayakları güçlendirir.

Hareket – 3 – ( Prone Hand Touch )

Ellerini omuz genişliğinde açarak şınav pozisyonuna geç ve sağ elini kaldırarak sol elinin üzerine dokun. Başlangıç pozisyonuna geri dönerek diğer elinle tekrarla.

Etkisi: Kollar başta olmak üzere tüm vücuttaki yağları yakar.

Hareket – 4 – ( Prisoner Squat )

Ayaklarını omuz genişliğinde açtıktan sonra ellerini başının arkasına koy ve dirseklerini aç. Kalçanı geriye doğru iterken dizlerini bük ve kalçan yere paralel pozisyona gelene kadar alçal. Topuklarından iterek başlangıç pozisyonuna geri dön ve tekrarla.

Etkisi: Bel, bacaklar ve arka baldırı eritir.

Hareket – 5 – ( Sguast Thrust )

Ayakta iken iki ayağını birleştir ve kolların da vücuduna bitişik dursun. Yere çömel, ellerini ayaklarının önüne koy ve ardından ayaklarını geriye doğru alarak şına pozisyonuna geç. Daha sonra hareketi tersten yaparak başlangıç pozisyonuna dön.

Etkisi: Karın, bel ve kalçayı sıkılaştırır.

Hareketlerin Yapılma Planı: Kısa bir ısınmadan sonra her hareketi 5 kere tekrar et. Bir hareketten diğerine geçerken olduğun yerde 20 – 40 saniye koş veya ip atla. Hareketleri hızlı ve ardı ardına yap.  

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git