Botoks Diyeti - saglikdas.com

Botoks Diyeti

Botoks Diyeti
28 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.483 kez okundu.

Botoks Diyeti ve Faydaları

Botoks diyetinin asıl amacı, cildin yaşlanma süresini en aza indirmektir. Uzman doktorlar, çok fazla asit içeren besinlerin, cildin daha erken yaşlanmasına sebep olduğunu açıklıyor. Bu yüzden asitli gıdalar yerine, alkalinli gıdaların yenilmesi, gerektiğini vurguluyor. Günümüzde erkekler kadar bayanlar da, iş hayatında aktif bir rol alıyor.  Bu yüzden de evde pek fazla yemek yapamıyorlar. Dolayısıyla hazır besinler ve iş yerinde tüketilen kafeinli içecekler, ön plana çıkıyor. Bu besinler çok fazla asit içerdiğinden, cildin erken yaşlanmasına ve kırışıklıkların daha belirgin olmasına, neden oluyor. Asit tüketen gıdaları azaltarak ve beslenme alışkanlığınızı düzenleyerek, yaşlanma sorununuzun önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca gece yatarken anti aging kremleri sürerek, kırışıklıklarınızı da en aza indirebilirsiniz.

Botoks Diyeti Önemi

Yaşlanmayı geciktirmek için, yapılan botoks uygulamasından sonra, dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Estetik cerrahi uzmanları, bu uygulamayı yaptıktan sonra verdikleri diyet listesine uyarak, elde ettikleri cildin daimi olacağını söylüyor. Ayrıca botoks diyetini, sadece botoks yaptıran bayanlar değil, cildinin daha güzel olmasını isteyen bayanların da, rahatlıkla uygulayabileceğini vurguluyor.

Aşağıda yazdığımız problemleri, siz de kendi cildinizde görebiliyorsanız, sizin de cildinizde fazla miktarda asit var demektir.

  • Ciltte matlık ve kuruluk
  • Ciltte soluk görünüm
  • Çok çabuk nezle olmak
  • Sürekli halsiz hissetme
  • Zaman zaman derinin soyulması

Botoks yaptıktan sonra, azaltmanız gereken bazı içecek ve yiyecekler:

Cola 

Cilt lekelerine yol açan Cola, aynı zamanda içerisinde bulunan fosfor sayesinde vücuttaki kalsiyum seviyesini düşürüyor.

Kahve

Günde 1 – 2 bardaktan fazla içmemeniz gerekir. Çünkü kahve midedeki asit miktarını arttırır ve bazı mide sorunlarına yol açar. Dolayısıyla midenizdeki sorunlar cildinize vuracak ve cildinizin daha solgun görünmesine sebep olacaktır.

Alkol 

Alkol herkesin bildiği gibi, birçok sağlık sorununa neden olmaktadır. Cildinizin sağlığı için, günde 1 – 2 kadehten fazla alkol tüketmemelisiniz. Alkol aldıktan sonra, limon suyu içerek, alkolün etkisini azaltabilirsiniz.

Şeker 

Şeker, beynin enerji kaynağıdır. Ancak fazla tüketildiği zaman, cildin esnekliğini bozar ve kırışıklıkların artmasına neden olur. Ayrıca cildin kuru görünmesine de yol açar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git