Boyadan Yıpranmış Saçlara Bakım - saglikdas.com

Boyadan Yıpranmış Saçlara Bakım

Boyadan Yıpranmış Saçlara Bakım
28 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.521 kez okundu.

Boyadan Yıpranmış Saçlara Bakım Nasıl Yapılır?

Saçımıza uyguladığımız boyalar saç tellerin yıpranmasına ve incelmesine neden olur. Bunun için saçların birtakım bakımlar ile desteklenmesi gerekmektedir. Boyadan yıpranmış saçlara bakım maskelerini ve kürlerini aşağıda okuyabilirsiniz.

Boyadan Yıpranmış Saçlara Bakım ve Çeşitleri

Doğal Bakım

– Fındık yağı ( 2 yemek kaşığı )

-Elma sirkesi ( 1 tatlı kaşığı )

-B vitamini ( 1 ampul )

-Çörek otu yağı ( 1 tatlı kaşığı )

Bütün malzemeleri bir kap içinde karıştırınız. Karışımı saçlarınızın her tarafına sürünüz. Karışımı saçlarınızda 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayınız. Saçlara bakım yapan bu maske sayesinde saçlarınız aynı zamanda parlaklık ve canlılık kazanacaktır.

Yıpranmış Saç Bakımı

-Zeytinyağı,

-Bemix ampul ve

-Bepanthe ampül

Malzemeleri karıştırmadan önce zeytinyağını ılıtmanız gerekmektedir. Karışım saçların hepsine uygulandıktan sonra 2 saat kadar bekleyin. Boya yüzünden yıpranan saçlarınız eskisinden çok daha sağlıklı duruma gelecektir.

Saç Bakımı

-Yumurta ( 2 adet )

-Badem yağı ( 2 yemek kaşığı )

– jojoba yağı ( bir kapak )

Yumurtanın sarılarını badem yağı ve jojoba yağı ile karıştırınız. Saçlarınıza karışımı sürünüz. Karışımı saçlarınızda 1 saat beklettikten sonra saçlarınızı bitkisel bir şampuan ile yıkayınız. Saçlarınıza Tresan bitkisel şampuanını kullanabilirsiniz.

Zayıf Saçlar İçin Maske

– Buğday ( 1 bardak )

–  Su ( 5 bardak )

–  Hintyağı ( ½ çay bardağı )

Buğday suda kaynatıldıktan sonra hafif bir şekilde ezilir. Ezdiğiniz buğdayın içine hintyağını ilave ederek karışımı saçınızın tümüne sürün. En az 1 en çok 2 saat bekledikten sonra saçınızı ılık su ile yıkayınız. Saçınız öncekinden daha parlak ve yumuşak olacaktır.

Bakım Maskesi

– Muz ( 1 adet )

– Yumurta ( 1 adet )

-Bal ( 1 çorba kaşığı )

– süt ( 5 kaşık )

– Zeytinyağı ( 5 kaşık )

Malzemelerin hepsi bir kap içinde blender ile ezilir ve oluşan karışım saçın tamamına sürülür. Karışımı saçlarınızda 20 dakika beklettikten sonra saçınızı durulayın. Haftada bir kere uygulayacağınız bu maske ile boyalı saçlarınız daha nemli ve canlı gözükecektir.

Bakım Kürü

– Alovera jel ( 2 çay kaşığı )

-Gliserin  ( 2 çay kaşığı )

– Avokado yağı ( 4 yemek kaşığı )

Malzemelerin hepsini karıştırdıktan sonra uç kısımlarında daha fazla olmak şartıyla bütün karışımı saçlarınıza uygulayınız. Karışımı saçlarınızda 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayınız. Bu karışım saçlarınızın doğal görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Boyadan yıpranmış saçlara bakım yapmak isteyenler bu doğal yöntemleri deneyebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git