Boyalı Saç Bakımı - saglikdas.com

Boyalı Saç Bakımı

Boyalı Saç Bakımı
28 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.322 kez okundu.

Boyalı Saç Bakımı ve Süper Görünümü

Boyalı saçlar gerçekten özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Boya bulunmayan saçlar bile dış etkenler nedeni ile çok fazla yıpranırken boya ile saçın yapısının bozulması sayesinde dış etkenlerin zararları iki katına çıkar. Boyalı saç bakımı boyanın saçları üst üste yıpratması nedeni ile daha yoğun yapılmalıdır. Oksijen alamayan saçlar zayıflar ve saç telleri dış etkenlerden kendini koruyamaz. Bu yüzden güçlenmeleri ve sağlıkla ışıldamalarına yardımcı olacak boyalı saç bakımı maskeleri aşağıda belirtilmiş ve anlatılmıştır.

Boyalı Saç Bakımı ve Çeşitleri

Boyalı Saçların Bakımı İçin Maske

 • Biberiye yağı / 4 damla
 • Zeytinyağı / yarım fincan

Zeytin yağını ısıtarak ılık olmasını sağlayın ve üzerine biberiye yağını damlatın. Bu karışımı saç diplerinden başlayarak uçlarınıza doğru sürün. Havlu ya da bone ile saçınızı sarın ve karışımı saçınızda 1 saat bekletin. Daha sonra şampuanınız ile yıkayın. Bu tarif haftada bir periyodik olarak kullanılmalıdır.

Boyalı Saç Bakımın İçin Özel Karışım

 • Badem yağı / 2 tatlı kaşığı
 • Demlenmiş çay / 1 fincan
 • Yumurta sarısı / 1 adet
 • Limon suyu / 3 damla

Tüm malzemeleri tahta kaşık kullanmaya özen göstererek karıştırın. Sadece saç diplerine sürün ve 15 dakika bekleyip şampuan yardımı ile yıkayıp durulayın. Bu maskeyi kullanmak için saçlarınızı boyadıktan sonra bir hafta beklemelisiniz. Daha sonra ile her hafta bir kere uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanılması durumunda saçlarınız canlılığını kaybetmez.

Boyalı Saçların Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

 1. Boyalı saçlar sık sık yıkanmamalıdır ki boyanın kuruttuğu saçlar daha fazla kurumasın. Hafta 3 kereden fazla yıkamamalısınız.
 2. Boyalı saçlar duştan sonra taranmamalıdır. Kırılmaya elverişli yapısı olan boyalı saçı tarak kırar ve kopmalara neden olur.
 3. Duşta saça uygun şampuan masaj yolu ile sürülmelidir.
 4. Saçınıza bakım maskeleri uygularken saçınızı nemlendirmeniz gerekir. Aksi takdirde saçınız kırılır.
 5. Saçlarınızı duştan sonra fön makinesi ile kurutmayınız. Kendi halinde kuruması için bırakınız.
 6. Herhangi bir ısıtıcı ile şekillendirmeyiniz. Saçınıza bigudiler ve saç köpükleri ile şekil verebilirsiniz.
 7. Saçlarınızı güneş ışınlarından koruyunuz. Şapka takınız ya da saçınızı güneşe çıkmadan topuz yapınız.
 8. Saçlarınızı her ay boyatmamalısınız. Kalıcı olarak saçlarınızın yapısını bozmak istemezsiniz. Bu yüzden en erken 2 ayda bir saçınızı boyayınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git