Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır - saglikdas.com

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır
28 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.394 kez okundu.

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır?

Saçınız işlem gördükten sonra, özellikle boya yapıldıktan sonra yoğun bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Kendinizi değiştirmek isterken veya saçınızdaki yaşlanma yüzünden çıkmış beyazları kapatmak için boya yapılabilir. Uzmanlar saç boyama işlemini pek fazla önermezler. Ama yaptıktan sonra, boyalı saçlara nasıl bakım yapılacağı bilmeniz gerekmektedir. Doğal saçlara sahip olanlar ile boyalı saçları olanlar aynı bakımı yapmamalıdır. Bunun nedeni saçınıza uyguladığınız kimyasallar ile uygulayacağınız bakım ürünlerinin etkileşim gösterebileceğidir. Ayrıca boyalı saçlar daha çok bakıma ihtiyaç duyar ve bu durumu belirli aralıklarla aksatmadan tamamlamak gerekmektedir.

Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır ve Önemi Nedir?

Boyalı saçlara nasıl bakım yapılır sorusunu sizin için araştırdık ve bazı sonuçlara ulaştık. Aşağıda maddeler halinde önerilerimizi okuyabilirsiniz.

  • Boyalı saçlarda bakımı en zor olan renkler koyu tonlu renklerdir. Çoğu bayanın yaşadığı boyanın akması sonucunda saçın renginin farklılaşması ve matlaşması söz konusudur. Bu durumu engellemek istiyorsanız şampuan seçiminize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Akmayı önleyen şampuanlar sorununuzu çözmeye birebirdir.
  • Boyalı saçların kullanacağı şampuanlar; bebek şampuanları ve kepek giderici özel yapım şampuanlardır. Bu ürünlerin kullanılmasının nedeni dipteki kalan boyaları saç derisinden arındırmaktır.
  • Eğer saç yapınız boyanın akmasına müsaitse yukarıda önerdiğimiz bebek şampuanlarını ve kepek önleyicileri kesinlikle kullanmayınız.
  • Kepek sorununuz boyalı saçınızda varsa kepek şampuanı yanında boyanın akmasını engelleyen saç kremlerini tercih ediniz.
  • En zor saç boyası rengi kızıl saçtır. Kızıl saç için özel kremler vardır. Saçlarınızın kimyasaldan korunmasını istiyorsanız tamamen doğal ürünler kullanmanız gerekmektedir. Ürünlerinizi seçerken çok dikkatli olunuz.
  • Saçlarınıza mutlaka haftada bir özel bakım yapmanız gerekmektedir. Ancak uygulayacağınız yöntem kesinlikle doğal ürün olmalıdır.
  • Güneş ışınları cilde de zarar verdiği gibi boyalı saçlarınızı da zarar vermektedir. Güneş ışınlarından koruyucu kremler kullanınız ve şapkayı mutlaka kullanmayı unutmayınız.
  • Saçlarınızın elektriklenip kötü görünmemesi için kesinlikle duştan çıktıktan sonra kurutma aşamasında, kurutma makinesinin en düşük seviyede olması gerekmektedir.

Not: Eğer boyalı saç kullanmak istiyorsanız, saç bakımına cilt bakımınız kadar özen göstermeniz gerekmektedir. Ürünlerinizi iyi seçmenizi öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git