Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir - saglikdas.com

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir
29 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.578 kez okundu.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Genellik ile ilerleyen yaşlarda görülen ve bayanları rahatsız eden boyun kırışıklığı gündelik hareketlere dikkat edilmek sureti ile giderilebilecek bir rahatsızlıktır. Uygulanacak doğal bakım yöntemleri de Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir? sorusunun cevapları arasında yer almaktadır.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir ve Yöntemleri

  • Boyun kırışıklığının engellenmesi maksadı ile yapılması gereken ilk işlem yatma pozisyonunun değiştirilmesidir. Kabarık olmayan bir yastık üzerinde, sırt üstü pozisyonunda yatmak boyun kırışıklıklarını azaltacak bir yöntemdir.
  • Boyun kısmının hareket halinde veya oturma pozisyonunda dik bir şekilde tutulması, boyun kırışıklıklarının engellenmesinde faydalı olan bir harekettir.
  • Boyun kırışıklıklarına engel olmak için, gün içerisinde sıklık ile boyun egzersizleri yapılmalıdır. Özellik ile aşağı ve yukarı yönler ile sola ve sağa yapılan hareketlenmeler boyun kırışıklıkları açısından oldukça faydalıdır.
  • Mümkün olması halinde yapılabilecek en iyi egzersiz yüzme sporudur. Bu sporda boyun kısmı sürekli olarak ileriye doğru tutulduğu için kırışıklık oluşumuna engel olmaktadır.
  • Boyun bölgesine yapılacak masaj kırışıklıkların engellenmesini sağlayacaktır. Özellik ile boyun bölgesine yapılan masajda, zeytinyağı kullanılması deriye iyi gelecektir. Masaj uygulamasında hareketlerin aşağıdan yukarıya doğru yapılmasına dikkat edilmelidir. Bu hareketlerin uygulanması sırasında kesinlik ile bir krem kullanılmalıdır.
  • Bir adet yumurtanın ak kısmını boyuna masaj yaparak sürmek ve 20 dakika beklettikten sonra durulamak, cildin gerilmesinde faydalı olacak bir uygulamadır. Bu yöntem boyun kırışıklıklarına oldukça faydalı bir yöntemdir.
  • Zeytinyağı ve deniz tuzu ile yapılan karışımın, maske şeklinde kırışıklık olan boyun bölgesine sürülmesi ve sürülen bu karışım ile masaj yapılması ve masaj sonunda 15 dakika beklenerek durulanması boyun bölgesinin gergin ve daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.
  • Boyun kırışıklığı nasıl giderilir? söyleminin bir diğer cevabı ise cilde uygulanmakta olan Peeling maskelerinin uygulanmasıdır. Uygulanan maskenin kuruması beklenir ve kurumasına müteakip ılık su ile yıkanır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git