Boyun Sarkması Nasıl Önlenir - saglikdas.com

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir
29 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.807 kez okundu.

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir?

Boyun sarkmalarına ileri ki yaşlarda daha çok rastlanır. Yalnız düzensiz bir yaşamı benimseyen kişilerde bu durum daha erken görülebilir. Boyun sarkmalarının en büyük sebeplerinden bir tanesi duruş bozukluklarıdır. Kişinin başını öne çok eğmesi ve otururken başı öne eğerek oturması boyun sarkmalarını tetikler. Fazla kilolu olma durumu da boyun sarkmasında etkilidir. Boyun sarkması nasıl önlenir? Bunu öğrenmek için sizi yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Boyun Sarkması Nasıl Önlenir ve Çözümleri

1- Boyundaki sarkmalara kaşı zeytinyağı ile yapılan masaj oldukça iyi gelir. Kullandığınız yağ has zeytinyağı olmalıdır. Parmak uçlarınıza aldığınız yağ ile yukarıya doğru masaj yapınız. Böyle yapılan bir masaj bir süre sonra sarkmaları önleyecektir.

2- Boynumuzdaki sarkmalara karşı yaptığımız masajdan sonra bir peçete yardımıyla zeytinyağını silelim. 1 yumurtanın akını boynumuza sürüp öylece 20 dakika bekleyelim. Yumurta akı sayesinde gergin hale gelen cilt boyunda sarkmaları engeller.

3- Her gün dışarı çıkarken boyun kısmınıza krem sürünüz. Dekolte bölgesindeki lekelerin ve kırışıklıkların sebebi güneştir. Vücut kremini vücudun güneş gören her yerine sürmelisiniz.

4- Boyna sürülen kremlerin etkilerinin uzun süreli olmasını istiyorsanız şöyle bir yol izleyebilirsiniz. Sıcak suda ıslattığınız bir havluyu cildinizi yakmayacak şekilde boynunuza sarınız. Havluyu boynunuzda 10 dakika tuttuktan sonra kremi sürünüz. Kullandığınız havlu fazla sıcak olmamalıdır.

Boyun Sarkması Nedenleri ve Önlemi

Boyun sarkmaları kendiliğinden oluşmaz. Bu tür cilt problemlerinin oluşmasının mutlaka bir sebebi vardır. Sarkmalar fazla kilolardan kaynaklanmıyorsa beslenme düzeninden kaynaklanıyor olabilir. Düzenli bir beslenme sarkmaların önüne geçebilir. Boynunuza yapacağınız özel masaj hareketleri ile sarkmalarınızın git gide düzeldiğini göreceksiniz. Yaşından fazla gösteren bayanların kesinlikle dekolte ve boyun ile ilgili bir problemi vardır. Bu sebepten dolayıdır ki bakım düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Boyun ve dekolte bölgesi bayanların yaşlarını hemen belli eder. Kırışıklıklara ve sarkmalara bakarak bir bayanın kaç yaşında olduğunu tahmin edebilirsiniz. Boyun sarkmalarını ameliyat ile düzeltebilirsiniz ama cerrahi bir girişim uygulatmadan önce doğal yöntemlerle boyun sarkmalarınızı önlemenizi öneririz. Boyun sarkmaları boyun masajı ile bir miktar düzelebilir. Sarkmaları ve boyun kırışıklıklarını önler. Boyunda sarkma ve kırışıklık görülmeyen bayanların yatış tarzı sırt üstüdür. Kullanılan yastığın yumuşak olması da boyun sarkmalarında oldukça etkilidir. Yukarıda saydığımız maddeler boyun sarkması nasıl önlenir diye düşünen bayanları aydınlatacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git