Brezilya Fönü Yapılışı - saglikdas.com

Brezilya Fönü Yapılışı

Brezilya Fönü Yapılışı
29 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.634 kez okundu.

Brezilya Fönü Yapılışı Nasıl Olur?

Brezilya fönü saça keratin yükleyerek düzleşme işleminin yapılmasıdır. Keratin tırnaklarımızda, kıllarımızda, saçlarımızda bulunan ve bunların güçlü çıkmasını sağlayan bir bileşendir. Keratin eksikliği olduğunda kabarık, cansız, mat saçlar oluşur. Bunu düzeltecek ve saçlarınıza eski güzelliğini, parlaklığını kazandıracak tek yol da Brezilya fön uygulamasıdır.

Brezilya fönü sadece keratin eksikliği olan bayanlara değil, saçına bakım yaptırmak isteyen ve düz ışıl ışıl saçlara sahip olmayı arzu eden her bireye uygulanabilir. Saç tipim brezilya fönüne uygun mu diye düşünmeyin. Her saç tipinde mükemmel sonuçlar doğurur.

Brezilya Fönü Yapılışı ve faydaları ile zararları Olurmu

Fayda ve zararlarına bakacak olursak; Brezilya fönü tamamen doğaldır. Saçınıza şekil vermeden dışarı çıkmayan biri iseniz her gün 200 derecelik düzleştiriciyi saçınıza uyguladığınızı düşünün. 6 ay boyunca saçın ne hale geleceğini tahmin etmek zor değil. Brezilya fönünde saçınıza bir kez düzleştirme işlemi yapılır ve 6 ay ile bir yıl arasında bir daha düzleştirme yapmadan bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Kırıklarınız var ve kestirmeden kurtulamayacağınızı mı düşünüyorsunuz. Brezilya fönü bunun da ilacı. Zararları ise güvenilir bir yere yaptırmadığınız takdirde eskisinden kötü olma ihtimali. Bu işte ucuz yapan yerlere çok güvenmeyin.

Brezilya fönünün yapılışına bakalım. İlk olarak saçlar sodyum içermeyen özel şampuan ile 2 kez yıkanır. Şampuan saçta 3-4 dakika bekletilir. Daha sonra ıslak yer kalmayıncaya dek saçlar kurutulur, taranır. Keratin enseden başlanarak saça tutam tutam uygulanır. Bu işlem sırasında saça tarak sürülmemelidir. Yaklaşık yarım saat saçınız bu şekilde bekledikten sonra fön makinesi ve fırça ile fönlenir. Bu şekilde saçlar yine tutamlara ayrılarak saçınızın yapısına göre 200-230 derece arasında değişen bir düzleştirici ile düzleştirilir. Böylece keratin sabitlenmiş olur. Brezilya fönünüzün yapılışı tamamlandı.

Şimdi de yapılışı kadar önemli olan 3 günlük bakımı açıklayalım. 48 saatlik süre boyunca saçlar kesinlikle yıkanmamalıdır. Mümkün olduğu kadar nemden uzak tutulmalı, saçlar toplanmamalıdır. Boyama yapılacaksa en az 3 gün beklenmelidir. Sonrasında saçların sodyum ve SLS içermeyen şampuanlar ile yıkanması Brezilya fönünüzün etkisini uzatacaktır. Denize ve havuza gidecekseniz muhakkak saçlarınıza bakım sütü uygulayın yoksa fönünüz bozulacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git