Bronzlaştırıcı Krem - saglikdas.com

Bronzlaştırıcı Krem

Bronzlaştırıcı Krem
30 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.106 kez okundu.

Bronzlaştırıcı Krem ve Önemi

Bronzlaştırıcı yağlardan farklı olarak cildinize bronzlaştırıcı kremlerde uygulayabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz bu tarifler hem sağlığınıza hem de cildinize iyi gelecektir. Doktorlarında önerdiği organik ürünleri kullanmanız siz kanserojen maddelerden korur ve aynı zamanda bronzlaşmanıza yardımcı olur. Ancak cilt uzmanlarının da önerdiği fazla bronzlaşmak cildinize çok zarar verir. Sağlıklı bronzlaşmak istiyorsanız bitkisel ürünleri kullanın ve güneş ışınlarını belirli saatlerde cildinize nüfus etmesini sağlayınız.

Bronzlaştırıcı Krem  Çeşitleri ve Tarfileri

Havuç Bazlı Bronzlaştırıcı Güneş Kreminin Tarifi

  • 3 veya 4 adet karanfil
  • 2 adet büyük havuç
  • Tercihe göre zeytinyağı veya havuç yağı

Hazırlanış evresi: öncelikle işe havuçları rendelemekle başlayınız. Rendelediğiniz havuçları bir kaseye koyunuz. Daha sonra zeytinyağını ya da susam yağını rendelediğiniz havuçların üstünü geçecek kadar koyunuz. Karanfilleri de karışıma ekleyiniz. Karışımı hazırladıktan sonra güneş alan bir yerde bekletiniz. Yaklaşık 2 hafta karışımın beklemesi gerekmektedir. Bekleme süresi bittikten sonra karışımın suyunu süzünüz. İsteğe göre karışıma 1 yemek kaşığı pudrada koyabilirsiniz. Pudranın konuluş amacı güneş ışınlarına karşı bu karışımın aynı zamanda cildinizi korumasıdır. Harika bir bronzluğa sahip olmak istiyorsanız bu karışım kremi tam size göre olacaktır.

Kakao Yağı İle Yapılacak Kremin Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı kakao yağı
  • 1 tatlı kaşığı havuç yağı
  • 1 tatlı kaşığı gliserin
  • 1 yemek kaşığı ozon yağı
  • 1 tatlı kaşığı fındık yağı
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanış Evresi: malzemelerinizin hepsini bir kaba koyunuz. Kabınızın cam olmasına özen gösteriniz. Karışımı hızlı bir şekilde tahta olan bir kaşıkla karıştırınız. Çok bronzlaşmak istiyorsanız havuç yağını 1 tatlı kaşığı kullanınız. Karışımınız kullanıma hazırdır. Güneşe çıkmadan 10 dakika önce cildinize uygulayınız. Ayrıca bu karışımın koruma faktöriyeli 25 faktördür. Size bir önerimiz spreyli bir cam şişe alarak daha da rahat uygulayabilirsiniz.

Doğal bronzlaştırıcı kremleri her cilt uzmanı önermektedir. Kozmetik marketlerinden alacağınız, içinde ne olduğunu bilmediniz bir ürüne çok fazla para ödemek yerine içinde tamamen doğal ürünler olan bronzlaştırıcı kremleri uygulamalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git