Buğulu Göz Makyajı - saglikdas.com

Buğulu Göz Makyajı

Buğulu Göz Makyajı
30 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.320 kez okundu.

Buğulu Göz Makyajı ve Görünümü

Buğulu göz makyajı adımları aracılığı ile kusursuzluğu yakalamanın tam zamanı, kolları sıva ve en özel püf noktaları ile işleme başla. Makyaj adımının olmazsa olmazları arasında öncülüğünü koruyan buğulu göz makyajı kullanıcıların en çok hata yaptığı adımlar arasında yer almaktadır. Doğru göz kalemleri ve rimel seçimleri sebebiyle hayal edilen görünümü elde edemeyen bayanlar birkaç ufak püf noktası aracılığı ile bu problemi çözüme kavuşturabilir. Sadece tek bir göz kalemi ile buğulu göz makyajını kısa zaman zarfında gerçekleştirebilirsiniz. Eğer göz kaleminizi doğru adımlar doğrultusunda işleme alırsanız doğru ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı ve Zararları

Bu uygulama için öncelikle ten ve göz renginize uygun göz kalemini seçmelisiniz. Eğer siyah göz rengine sahipseniz çok şanslısınız. Çünkü siyah göz rengi tüm göz kalemleri ile uyum sağlamaktadır. Eğer mavi göz rengine sahipseniz lacivert tonlarına sahip göz kalemlerini kullanarak bütünlüğü elde edebilirsiniz.  Buğulu göz makyajı işleminin ilk adımında öncelikle cildinizi özel losyonlar aracılığı ile temizlemelisiniz. Bu işlem sonrasında cildinizi ferahlatmak adına gül suyu ya da doğal maden suyu arcılığı ile tonik yapabilirsiniz. Daha sonra uygulayacağınız göz kaleminin akmaması adına göz kapaklarınıza baz sürmelisiniz. Bu uygulama göz makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Bu işlem sonrasında yumuşak uçlu göz kalemlerini işleme alabilirsiniz.

Üst göz kapağına uygulayacağınız göz kalemlerini likitten daha kalın olacak şekilde sürmelisiniz. Bu uygulamanın ardından sürülen göz kalemini dağıtmak adına aplikatörlerden faydalanabilirsiniz. Buğulu makyaj adımının vazgeçilmezi olan bu uygulamaya hafif dokunuşlar ile başlayın ve göz kaleminizi yavaşça dağıtın. Daha sonra göz altlarınıza çok ince bir şekilde göz kalemini sürün ve ardından hafif dokunuşlar aracılığı ile dağıtın. B u uygulama ardından göz kapaklarınızın üst kısmına uyguladığınız göz kalemlerini tekrardan belirginleştirebilirsiniz. Son işlemde ise dilediğiniz renk tonun sahip rimeli kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git