Burun Estetiği Riskleri - saglikdas.com

Burun Estetiği Riskleri

Burun Estetiği Riskleri
31 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.337 kez okundu.

Burun Estetiği Riskleri?

Burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti, artık günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte iyice yaygınlaşmıştır. Oluşan rekabet ortamı neticesinde de estetik ameliyatı fiyatları da oldukça düşmüştür. Bu gelişim, dolaylı olarak burun ameliyatlarının kalitesini de bir ölçüde düşürmüştür. Bu da burun estetiği riskleri konusunu ortaya çıkarmıştır. Bu yazıda sizlere maddeler halinde burun estetiği risklerini aktaracağız.

Burun Estetiği Riskleri ve Önemi

  • Ameliyat esnasında, anesteziden kaynaklanan bir sorun hasıl olabilir. Yeterince uyuşmama ya da erken uyanma, veyahut uyanamama sorunları ortaya çıkabilir.
  • Ameliyat esnasında burun beklenenden daha fazla kanayabilir. Genelde bu durumun önüne geçmek adına ameliyat öncesi önlemler alınmaktadır; fakat yine de böyle bir sorun ortaya çıkabilir.
  • Ameliyat sonrasında anesteziye bağlı bulantı kusma gibi vakalar ortaya çıkabilir.
  • Çok sık karşılaşılan bir durum olmasa da: burun çevresi ve göz çevresinde şişlikler ve morluklar ameliyattan sonra görülebilir.
  • Ödem oluşumları uzun süre geçmeyebilir.
  • Ameliyat sonrasında, septum denilen orta burundaki kıkırdakta delikler oluşabilir. Bu durumlarda burundan ıslık sesi gelebilir.
  • İlerleyen vakitlerde burun kemiği ve septum tekrar sorun çıkartabilir. Estetik sonrasında istenilen görüntü tam olarak sağlanamayabilir. Bu durum doktorun işçilik kalitesine bağlı olabileceği gibi, hastanın fizyolojik durumuna da bağlı olabilir. Böyle durumlarda ikinci bir ameliyat gerekebilir. Burun estetiği için ikinci ameliyatlar oldukça zordur; çünkü burundan canlı doku artık alınmıştır ve malzeme ortadan kalkmıştır. Bu sebeple ikinci ameliyatlar hem daha riskli hem de çok daha zordur.
  • Kişiler bazen kendi yüzlerine en uygun olan burun tipinden ziyade kendi kafalarındaki burun tipine sahip olmak için doktorlara başvurabilmektedir. Bu doğru bir davranış değildir. Doktorlar size istediğiniz burnu verebilir. Fakat sonuç, estetik olarak eskisinden daha kötü de olabilir. Bu durumlarla karşılaşmamak için doktorunuzun tavsiyesine uyunuz. Bu tarz örnekleri çevremizde ve ekranlardaki bazı ünlülerde görebilmekteyiz.
  • Burun estetiği yaygın olmasına rağmen ciddi bir operasyondur. Bu operasyonu yaptırmadan önce doktorunuz hakkında kapsamlı bir araştırma yapmalı, doktorunuzun eski hastaları ile iletişime geçmelisiniz. Doğru doktor tercihi rinoplasti için her şey demektir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git