Burun Estetiği - saglikdas.com

Burun Estetiği

Burun Estetiği
17 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 1.253 kez okundu.

Burun Estetiği Detayları

Burun estetiği ameliyatı yani tıp dili ile rinoplasti, burun ameliyatlarının gelişen teknoloji ile birlikte giderek kolaylaşması neticesinde sık talep edilen ameliyatlar arasına girmiştir. Burun estetiği ameliyatları öncelikli olarak burun şekilleriyle ilgili sağlıklı olmanın önüne geçen vakalarda uygulanırken artık günümüzde burunlarının şeklinden rahatsız olan kişiler tarafından da kullanılmaya başlamıştır. Bundan 5 – 10 yıl öncesine kadar bir lüks olan burun estetiği ameliyatları günümüzde farklı bir konuma gelmiştir. Talebin artması doğal olarak rekabet ortamını da tetiklemiş ve fiyatlar eskiye nazaran oldukça düşmüştür. Bu da burun estetiği operasyonlarını iyice arttırmıştır. Ancak düşen fiyatlarla birlikte yapılan rinoplastinin düzgünlüğü konusu da gündeme gelmiştir. Her burun ameliyatı istenilen estetik sonucu vermemeye başlamıştır. Bu sebeple ameliyat olmadan önce, aday estetik cerrahının geçmiş ameliyatları hakkında bilgi edinmek hastalar için yararlı olacaktır.

Burun estetiği ameliyatları çeşitli nedenler ( kazalar, doğuştan olan anormallikler, izler vs. ) sonucunda burun yapısının bozulması vakalarında yapılmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Ancak söylenildiği üzere, estetik kaygısı olan bireyler tarafından da tercih edilmektedir.

Burnun yüz anatomisi ile kombine bir yapısı vardır. Vücut – yüz oranında eğer anormallik var ise bu karşımıza estetik açıdan kötü bir görüntü olarak çıkar. Özellikle kadınlardaki bu anormal durumlar fiziksel sağlık açısından kişiyi çok rahatsız etmese de psikolojik olarak olumsuz etkileyebilmektedir. Burun anormalliği sorunu yaşayan bireylerde, kendine güven eksikliği gibi psikolojik rahatsızlıklar baş gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda deneyimli bir estetik cerrahı tarafından yapılan rinoplasti, kişinin psikolojisini düzeltmiş olur. Ancak eğer ağır bir psikolojik durum yok ise ve kişinin fiziksel sağlığı burundaki anormallik yüzünden tehdit altında değilse ( müzmin burun tıkanıklıkları ve sinüzit gibi ) burun estetiği ameliyatı çok fazla önerilmez. Ancak yine de tercih hastaya aittir. Tecrübeli estetik cerrahları ile çalışılmadığı takdirde burun ameliyatı sonrasındaki değişim eskisini aratacak nitelikte olabilir. Bu yüzden doktor seçimine çok dikkat etmek gereklidir. Bizlere bahşedilen doğal burun yapımız, bir sağlık sorunu olmadığı sürece en ideal olanıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git