Burun Estetiğinde Merak Edilenler - saglikdas.com

Burun Estetiğinde Merak Edilenler

Burun Estetiğinde Merak Edilenler
5 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 890 kez okundu.

Burun Estetiğinde Merak Edilenler?

Herhangi sağlık sorunundan ya da görünüşünden dolayı burun estetiği yaptıracak olanların öncelikle burun estetiğinde merak edilenleri uzmanından bilgi alarak öğrenmesi şarttır. Burunda herhangi bir sorun varsa doğru nefes almanızı engelleyecek ve bazı hastalıkların oluşmasına neden olacaktır. Bu durumda da burun estetiği şattır. Burun estetiği ince bir cerrahi yetenekle birlikte yüz analizine de dayanmaktadır. Kişinin yüz oranları dikkatli bir şekilde incelenmeli ve yüz oranına ve uyumuna göre bir operasyon yapılmalıdır. Burun estetiği ile ilgili pek çok yanlış bilgi vardır. Burun estetiğinin ağrılı olacağı, estetik sonrasında gözlük takılamayacağı, rahat nefes alınamayacağı gibi hiçbir gerçekliği olmayan söylentiler bayanları huzursuz etmekte ve korkutmaktadır. Oysa günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte burun estetiği sıradan ve kolay bir operasyon haline gelmiştir. Operasyonla ilgili hiçbir ağrı duyulmamakta ancak tampon bir süre acı vermektedir.

Burun Estetiğinde Merak Edilenler Nelerdir?

Fakat operasyonun hemen ertesi günü yapılan taburcu işlemlerinde tampon çıkarılmaktadır. Yine operasyon sonrasında doktorun verdiği burun spreyi, ağrı kesici ve antibiyotik tabletler kullanılmaktadır. Eskiden hastaların uzun süre yatmaları ve gözlük takmamaları gerekmekteydi. Fakat günümüzde nekahet dönemi ayakta geçirilmekte ve kısa bir süre sonra da gözlük takılabilmektedir. Burun estetiği anestezi ile ya da lokal olarak yapılabilmektedir. Özellikle de kemerli bir burna sahip olanlar da kemikler kırılarak ve kıkırdak yapı eklenerek işlem gerçekleştirilmektedir. Burun estetiği yaptırmak için ergenlik dönemi atlatılmış ve vücut gelişimini tamamlamış olmalıdır.

Burun estetiğinde merak edilenler arasında en çok ‘ ameliyat sonrasında ne yapmalıyım?’ sorusu vardır. Ameliyat sonrasında bir hafta kadar burundan kırmızı sıvı gelebilir, morluklar ve şişlikler olabilir. Bir süre başınız yüksekte ve dik olarak yatmalısınız. İlk 48 saat yüz yıkanmamalı, daha sonra duş alınmalıdır. Doktorun verdiği spreyle burun içi temizlenmeli ve ardından krem dikiş yerlerine kulak temizleme çubuğu ile sürülmelidir. Hapşırmak burunda kanamaya sebep olacağı için mümkün olduğunca hapşırmamaya çalışılmalıdır. Ameliyattan sonra 3 ay süresince koku alamama, nefes problemleri, burundan kan gelmesi, burun ucunda hissizlik gibi sorunlar olması gayet normaldir. Bu sorunlar 3 aydan sonra yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git